Dzisiaj 5. Niedziela Wielkiego Postu. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkich Parafian, wszystkich chorych oraz zmagających się z epidemią: władze państwowe, służbę zdrowia, wolontariuszy i pomagających po sąsiedzku. Niech Maryja, nasza Pani Tokarska dodaje nam ufności i sił w tym trudnym czasie.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają nas, duszpasterzy swoją modlitwą, którą serdecznie odwzajemniamy; jak również wyrażamy wdzięczność tym, którzy pamiętają o materialnej trosce o kościół, składając ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni poprzez wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

Zgodnie z nowymi wytycznymi ilość wiernych w kościele nie może przekroczyć 5 osób, dlatego pozostawmy tę możliwość zamawiającym intencje mszy świętych.

Wczoraj rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie – poprzez transmisje internetowe – Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach i do wysłuchania nauk rekolekcyjnych, które w tym roku przygotował dla nas ks. Krzysztof.

Dzisiaj, w niedzielę na wszystkich mszach świętych będą głoszone nauki ogólne.

Jutro, we wtorek i w środę o godzinie 10.00 nauki rekolekcyjne dla dzieci, a o 19.30 nauki rekolekcyjne dla młodzieży. Te nauki są obowiązkowe dla tych, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy młodzież o dojrzałość, bo ona jest wyrazem gotowości do przyjęcia Sakramentu Ducha Świętego. Na mszy św. o godzinie 18.00 będą w tych dniach głoszone nauki ogólne.

Zachęcamy do duchowej łączności z naszą wspólnotą i udział w naukach rekolekcyjnych poprzez transmisje internetowe. Linki do transmisji znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiatokarnia.pl oraz na parafialnym Facebook’u.

Odwiedziny chorych w domach zawieszamy do czasu powrotu do normalnego funkcjonowania naszego codziennego życia. Pamiętajmy, że spowiedź święta i Komunia Święta wielkanocna trwa od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, czyli do 7 czerwca. Z pewnością, jak Pan Bóg pozwoli niebawem będziemy mieli znowu okazję, by skorzystać z sakramentalnej spowiedzi. W sytuacjach wyjątkowych, tzn. spowiedzi w niebezpieczeństwie śmierci, prosimy o kontakt telefoniczny (12 274 70 40), o każdej porze dnia i nocy. W pozostałych przypadkach istnieje oczywiście możliwość spowiedzi, po indywidualnym umówieniu się przez telefon (12 274 70 40) z duszpasterzem.

W związku ze stanem epidemii, w trosce o zdrowie, a nawet życie ODWOŁUJEMY procesję w Niedzielę Palmową z udziałem wiernych!!!

Zachęcamy do łączności duchowej ze wspólnotą parafialną poprzez transmisje internetowe. Codziennie odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Każdego dnia transmitujemy także różaniec o godzinie 17.15 i mszę świętą wieczorną. Msze święte w niedzielę transmitowane są na żywo o godzinie: 7.00; 9.00; 11.00 i 15.30.

W sytuacji, kiedy nie możemy przystąpić do komunii sakramentalnej możemy się wzmocnić komunią duchową. Do przyjmowania Pana Jezusa duchowo nie potrzeba ani się spowiadać, ani zachowywać postu. Warunkiem jest, aby mieć w sercu gorące pragnienie przyjęcia Pana Jezusa.

Sprawy kancelaryjne załatwiamy telefonicznie, e-mailowo lub za pośrednictwem messengera. Dane kontaktowe parafii, numer telefonu (12 274 70 40)  oraz adres e-mailowy są dostępne na stronie internetowej parafii: www.parafiatokarnia.pl

W Uroczystość Zwiastowania NMP do duchowej adopcji dziecka poczętego przystąpiły 43 osoby. Dziękujemy Wam za Waszą troskę o poczęte życie, zwłaszcza to, któremu grozi niebezpieczeństwo śmierci. Niech obecne zagrożenie życia tym bardziej mobilizuje nas wszystkich do modlitwy i troski o życie.

W związku z zapytaniami dotyczącymi uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, a także uroczystości rocznic Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania informujemy, że ich celebracje będą możliwe dopiero po ogłoszeniu zakończenia stanu epidemii.

Wojewoda Małopolski uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów. Dzwoniąc na infolinię osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki jak odnaleźć się w obecnej sytuacji. Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 17.00. Szczegóły na stronie internetowej parafii i facebook’u.

Pan Jezus zapewnia: „Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie”. Niech ten dar będzie pomagał nam przeżywać ten szczególny Wielki Post.

Błogosławionej, rodzinnej, pięknej niedzieli.