Dziękujemy za wsparcie w ubiegłą niedzielę inwestycji planowanych w naszej świątyni Waszymi ofiarami, które w każdą 3 niedzielę miesiąca przeznaczamy na potrzeby kościoła.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:
Środa – wspomnienie św. Marty
Piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
Sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Przypominamy, że w czasie wakacji Msza św. w tygodniu odprawiana jest wieczorem o godzinie 18.00.

Dziękujemy Rozinie Romaniaków i Pani Józefie Pęcek z Katowic za złożone ofiary na kościół.

Dziękujemy mieszkańcom pierwszej części roli Koty za posprzątanie kościoła, oraz za kwiaty. O porządki w następnym tygodniu prosimy mieszkańców drugiej części roli Koty. W najbliższy wtorek, bezpośrednio przed odpustem zapraszamy do sprzątania świątyni mieszkańców roli Lipki.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali: z roli Jątyki: Ryszard Rudziński; z roli Durki: Stanisław Wojtasik, Zdzisław Paryła, Jacek Kowalik, Janusz Chrzanowski, Adam Tajs, Michał Polaniak, Stanisław Romaniak, Krzysztof Drążyk, Józef Polaniak, Franciszek Hanusiak, Mateusz Wojtasik, Rafał Zięba, Piotr Ulmaniec, Grzegorz Zadora, Stanisław Wróbel; z roli Kiełtyki: Piotr Bargiel, Stanisław Filipek, Teresa Kiełtyka.

W tym tygodniu zapraszamy do pracy po trzech mężczyzn: reszta roli Durki, Bugaje, Molusy, Guzówka i Koty.

Przypominamy, że w następną niedzielę rozpoczynamy Triduum, przygotowujące naszą wspólnotę parafialną do uroczystości odpustowych. Cykl kazań – przez całą nastepną niedzielę – oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godzinie 18.00 pt. „Jestem, Pamiętam, czuwam” wygłosi ks. Józef Litwa, były wikariusz naszej parafii. Dodatkowo w niedzielę, poniedziałek i wtorek zapraszamy do naszego kościoła na godzinę 21.00 na Apel Jasnogórski.

Okazja do spowiedzi przed odpustem w najbliższą niedzielę podczas każdej Mszy św. Stan łaski uświęcającej jest potrzebny do zyskania odpustu zupełnego, jaki nam przysługuje z racji parafialnej uroczystości. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

Dodatkowo spowiedź we wtorek (4 sierpnia) od godziny 16.00 do godziny 18.00.

W poniedziałek (3 sierpnia) Ksiądz Proboszcz odwiedzi przed odpustem chorych z Tokarni w ich domach z Najświętszym Sakramentem, a we wtorek (4 sierpnia) chorych z Więcierży. Prosimy uprzejmie jednego kierowcę z Tokarni na poniedziałek i jednego z Więcierży na wtorek. Wyjazd kapłana do chorych spod plebanii o godzinie 8.00. Zapisy chorych w zakrystii po Mszach św. Chcemy, żeby wszyscy parafianie – również Ci, którzy z powodu choroby nie mogą wziąć udziału w uroczystościach odpustowych – mieli okazję uzyskania odpustu zupełnego z racji parafialnego święta.

We środę, 5 sierpnia 2015 roku nasza parafia będzie przeżywać odpust parafialny ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Suma odpustowa o godzinie 11.00. Pozostałe Msze św. w tym dniu odprawiamy o godzinie 6.30, 9.00 i 15.30.

Wszystkim życzymy dobrze przeżytego czasu odpoczynku i regeneracji sił, zarówno tych fizycznych, jak również, a może przede wszystkim tych duchowych. Razem z błogosławieństwem, przyjmijcie życzenia dobrego tygodnia.