Dziękujemy mieszkańcom drugiej części ról: Guzówka, Koty, i U Lipki za posprzątanie świątyni oraz porządki wokół niej. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców trzeciej części tychże ról.

Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz ustanowiony przez papieża Franciszka 5. Światowy Dzień Ubogich. Po każdej mszy św. zostanie przeprowadzona przez Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Tokarni dobrowolna kwesta na przygotowanie pakietów odzieżowych i żywnościowych dla sióstr i braci w potrzebie. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać także potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas.

Zbiórka kandydatów na ministranta we wtorek o godz. 16.30.

W piątek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci komunijne wraz z Rodzicami. O godz. 19.30 celebracja liturgiczna dla kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych, na którą zapraszamy także Rodziców.

Przypominamy, że decyzją papieża Franciszka wszystkie odpusty zupełne dla wiernych zmarłych zostały przedłużone na cały miesiąc listopad.

Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 21 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po mszy św. o godz 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Abp Stanisław Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę 21 listopada we wszystkich kościołach i kaplicach, na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Zmarła śp. Maria Nawara. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą środę o godzinie 12.00 Polećmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Wójt Gminy Tokarnia przypomina o obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw wprowadzonym ustawowo od 1 lipca tego roku do systemu CEEB, czyli Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację można złożyć osobiście w Urzędzie Gminy lub za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Obowiązek ten dotyczy wszystkich właścicieli lub zarządców domów jednorodzinnych i wielorodzinnych.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.