Zmarła śp. Ludwika Bierówka. Jej pogrzeb odbędzie się jutro, o godz. 11.30. Pół godziny wcześniej odmówimy modlitwę różańcową. Polećmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Florki, Na Wysokiej, Barnasiówka, Za Górą i Morgi za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Luberdy i Łocki.

Ofiarę na kościół złożyła Ludwika Tobolak.

Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziś także obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach świętych młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadza zbiórkę ofiar do puszek, które w tym roku trafią na Ukrainę.

Trwa Adwent. Dzieci podczas adwentowych Rorat prowadzi postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim poznajemy bohaterów historii zbawienia, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście. Roraty, codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy wyjątkowo – z racji rorat – przed mszą świętą roratnią o godz. 17.45.

W czwartek, 8 grudnia wypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, do południa. O godzinie 12.00 zapraszamy do kościoła na Godzinę Łaski dla świata. U jej początków są objawienia Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. Po południu msze św. o godz. 18.00 i19.30. Podczas mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone medaliki dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.

Po każdej mszy św. błogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić podczas wieczerzy wigilijnej. Opłatki można nabywać w zakrystii, a składane przy tej okazji ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności, a przy okazji formą gratyfikacji dla Służby Kościelnej za całoroczną posługę w naszej parafii.

Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” rozprowadzają dzieci ze scholi „Śnieżnej Pani”. Jednak, z racji inflacji koszt świecy adwentowej, jaki parafia musi odprowadzić do Caritas Archidiecezji Krakowskiej wynosi: aż 9 zł. Nadwyżka, jaką uda się nam uzbierać – mamy taką nadzieję – zasili budżet tej rozśpiewanej grupy duszpasterskiej, która w tym roku przygotowuje się do parafialnych jasełek i koncertu kolęd.

Dzisiaj, w godzinach od 8:00 do 12:00 w przychodni w Krzczonowie będzie można oddać krew w ramach akcji „Twoja krew moje życie”.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia.

Zacnym Gościom, którzy nas dzisiaj odwiedzili oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego adwentowego tygodnia.