We wtorek odbył się pogrzeb śp. Władysławy Budy. Polećmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Osiedla Górnego za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 4. i zarazem ostatniej części tej roli. Dziękujemy także nowożeńcom za sfinansowanie zakupu kwiatów, którymi zostały udekorowane ołtarze.

Ofiarę na kościół złożyli Elżbieta i Adam Pęcek.

Dzisiaj przypada wspomnienie NMP Bolesnej. Dzisiaj także rozpoczyna się triduum przed świętem św. Stanisława Kostki. W ramach triduum jutro na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania z klas 7 i 8 razem z rodzicami. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci, a zwłaszcza z klas trzecich, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz ze swoimi rodzicami.

We środę, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Po mszy św. spotkanie na plebanii.

W sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy dzieci z klas czwartych razem z rodzicami. Po mszy św. spotkanie w kościele.

Za tydzień, w niedzielę przeżywać będziemy w naszej archidiecezji Dzień Modlitw za Młodzież. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na organizację w naszej archidiecezji inicjatyw, które pozwolą duszpasterzom na poszukiwanie nowych dróg dotarcia do młodzieży z przesłaniem Ewangelii.

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Przy tej okazji dziękujemy za Waszą stałą troskę o piękno naszej świątyni. W tym momencie został przyjęty projekt tablic mosiężnych, którymi zostaną udekorowane drzwi do kaplicy bocznej. Tablice wykona Ludwisarnia Felczyńskich, ta sama, która wykonywała tablice na drzwi główne oraz do zakrystii. Na 8 tablicach zostanie przedstawiona krótka historia naszej parafii. Gdyby jakaś rodzina lub cała rola miała życzenie zostać fundatorem takiej tablicy, zapraszamy do kontaktu z ks. proboszczem. Na etapie projektu można bowiem umieścić na trwałe nazwę fundatorów.

Dzisiaj, jak Pan Bóg da sprzyjającą pogód, o godz. 17.00 wyruszymy na Parafialną Drogę Krzyżową na Urbanią Górę. Decyzję podejmiemy po porannej mszy św.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, Czcigodnym Jubilatom, a szczególnie nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia. Wszystkim Gościom oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.