Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Urbany za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców 4. części tej roli.

Dziękujemy Róży Różańcowej Matki Bożej Kalwaryjskiej; rodzinie Frycz za złożoną ofiarę na renowację ołtarza oraz narzeczonym Karolinie i Mateuszowi za ofiarę na kościół.

Czas Wielkiego Postu to czas naszej przemiany, podjęcia nowych wyzwań, pracy nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmiany myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży; w niedzielę Droga Krzyżowa po zakończonej sumie. Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na światło i kwiaty do Bożego Grobu.

Od środy, 10 marca rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa poprzedzającą uroczystość 19 marca.

W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

Przyszła niedziela to niedziela Laetare. Półmetek Wiekiego Postu.

W każdą sobotę Wielkiego Postu o godzinie 19.00 na Kalwarii Tokarskiej odbywa się „Droga Krzyżowa o Zmroku”.

Przypominamy, że przez cały Wielki Post trwa parafialna akcja „Podziel się miłością”. Składając jałmużnę wielkopostną do skarbony przy ołtarzu wspieramy Igusię i Laurkę, nasze chore Parafianki.

Jutro, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi.

W zakrystii można nabywać baranki na stół wielkanocny.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Tadeusza Hobota oraz śp. Genowefę Gwiżdż. Módlmy się za naszych Zmarłych Parafian. Wieczny odpoczynek…

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia połączone z modlitwą i polecamy opiece Pani Tokarskiej.