Dziękujemy mieszkańcom 2. i 3. części roli Gębki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej oraz ofiarę na kwiaty. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Parchule, którą podzieliliśmy na 2. części.

Ofiarę na kościół złożyli narzeczeni: Elżbieta Romaniak i Przemysław Łopata oraz pewna osoba.

Dziękujemy Paniom Janinie Osielczak i Agacie Cudak oraz p. Bogusławowi Kawończykowi i ks. Krzysztofowi za bezinteresowną pracę ogrodniczo-pielęgnacyjną wokół kościoła.

Jutro odwiedzimy przed uroczystościami odpustowymi naszych chorych w ich domach. Wyjazd kapłanów do chorych z plebanii o godz. 8.00. Zapisy chorych w zakrystii po zakończonej mszy. Prosimy uprzejmie, aby zaraz po mszy do zakrystii zgłosili się także kierowcy (jeden z Tokarni, drugi z Więcierży), którzy zadeklarują chęć pomocy w transporcie w tym dniu kapłanów do chorych z Najświętszym Sakramentem.

Przed nami pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek Godzina Święta po mszy świętej porannej.

Z racji, iż nasz odpust parafialny wypada w pierwszy piątek miesiąca, dzisiaj, przed każdą mszą świętą będziemy mieli okazję do spowiedzi. Jest dwóch dodatkowych spowiedników z Krakowa, dlatego zachęcamy, aby każdy, kto ma taką potrzebę wykorzystał tę okazję i przystąpił do sakramentu pokuty i pojednania. Z racji iż odpust parafialny ma rangę uroczystości, w pierwszy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz zabawy.

Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie bp Roman Pindel, Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. Pozostałe msze św. w tym dniu odprawiamy o godzinie 7.00, 9.00 i wyjątkowo o godz. 15.00. Po każdej mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy dzieci.

Już dzisiaj zapraszamy serdecznie: poczty sztandarowe; Orkiestrę Dętą; noszących figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami; rodziny Kliszczackie w strojach regionalnych, oraz wszystkich Parafian. Podziękujmy Pani Tokarskiej za wszystkie łaski nam i innym wyświadczone, a przede wszystkim za jej troskliwą, matczyną opiekę.

Po południu o godzinie 16.00 rozpoczniemy nasz Parafialny Charytatywny Festyn Rodzinny.

Już dziś, rozprowadzamy losy – cegiełki (w cenie 10 zł), które wezmą udział w loterii fantowej. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany na dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego i specjalistycznego łóżka rehabilitacyjnego dla naszego chorego Parafianina Jakuba Bierówki.

Nagrodą główną jest QUAD BARTON T-REX 125, którego fundatorem są Emilia i Bogdan Pajka. Jest także wiele innych atrakcyjnych i wartościowych nagród. Lista nagród dostępna na parafialnym Facebooku i stronie internetowej. Losowanie odbędzie się (ok. godz. 20.00) po koncercie Mietka Szcześniaka, który planujemy na godzinę 19.00.

W czasie festynu będziemy mogli wysłuchać występów: Orkiestry Dętej OSP Tokarnia, scholi parafialnej „Śnieżnej Pani” i zespołu „Ex Nihilo Trio” oraz skorzystać z wielu atrakcji.

Będzie grill, będą gofry, zapiekanki, hamburgery. Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują regionalne potrawy kliszczackiej kuchni, a nasze „Sercanki”, jak zawsze będą serwowały pyszne, domowej roboty ciasta.

Na terenie parku przy Przedszkolu powstanie „plac zabaw”, gdzie aktorzy Teatru „SKRZAT” z Krakowa prowadzić będą różnego rodzaju animacje dla dzieci. Balonowy Świat Dzieci wystawi gigantyczny ponad 20 metrowy dmuchany PORT LOTNICZY oraz TOR PRZESZKÓD, a Firma KLGS z Pcimia rozdawać będzie książeczki i kolorowanki ekologiczne.

Przy stawie w zagrodzie edukacyjnej, dzięki uprzejmości „Beskidzkiej Sadyby” dzieci będą mogły spotkać się z alpakami.

Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy i do wspólnej parafialnej zabawy, która połączy pięknych ludzi o otwartych sercach, pełnych empatii i hojnych dłoniach. „Razem możemy więcej”.

Do grona Darczyńców tegorocznego VI Charytatywnego Festynu Rodzinnego dołączyli:
Zofia i Kazimierz Kania
Firma Remontowo-Budowlana „A-DOM” – Adam Kosek
Firma „ROMKO” – Technika Grzewcza i Sanitarna – Roman Cudak
Firma Remontowo-Budowlana „MIL-BUD” – Robert Milewski
Firma Budowano-Usługowa „WOKAN” – Jan Wowra
Anna i Marian Hanusiak
„MyBody” Depilacja Laserowa – Kinga Hans
„TWÓJ DENTYSTA”
Usługi Murarskie – Jerzy Makusek
Pewien anonimowy darczyńca

15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w naszej parafii będziemy przeżywać Dożynki Parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą mieszkańcy ról: Wierdonki i Granica, których prosimy o przygotowanie wieńca dożynkowego.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.