Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Dział Niżny za posprzątanie świątyni oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Luberdy, Łocki i Morgi. Oprócz sprzątania światyni będziemy chcieli także skosić trawę przy kościele.

Lipiec jest miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcamy do odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana w naszych rodzinach.

Od jutra do końca sierpnia zmiana godzin mszy św. w kościele. Po konsultacji z malarzami uznaliśmy, że najlepiej będzie jeśli w wakacje msze św. w ciągu całego tygodnia będą tylko wieczorem o godzinie 19.00. Za zamieszanie przepraszamy.

Zmianie ulegają także godziny urzędowania kancelarii: poniedziałek; środa i czwartek kancelaria będzie czynna po mszy św. wieczornej. W sobotę rano od 8.00 do 9.00. Sprawy pogrzebowe przyjmujemy o każdej porze, a sprawy małżeńskie po umówieniu z księdzem.

W dalszym ciągu trwają prace elektryczne związane z doświetleniem sklepienia, lunet w suficie oraz ołtarza głównego i ołtarzy bocznych. Dobiega końca montaż sztukaterii. Na suficie oraz w nawie głównej artyści – malarze rozrysowują obrazy i ornamenty barokowe. Wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą, oraz darem materialnym wspierają malowanie kościoła z całego serca dziękujemy.

Na malowanie kościoła ofiary złożyli: rodzina Trybała; Bernarda i Marian Zając; oraz pewna rodzina z Więcierży. Dziękujemy Marcie i Grzegorzowi Kosek z synem za ofiarę na kościół.

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – święto św. Tomasza Apostoła
Środa – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu
Czwartek – wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy
Piątek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18.00. W sobotę nabożeństwo maryjne z procesją wokół kościoła o godzinie 18.30.

Próby scholi odbywać się będą w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy dziewczynki i chłopców, którzy chcą dołączyć do tej grupy.

W sobotę odbył się pogrzeb + Jadwigi Mizery. Polećmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Tekst natchniony zapewnia: „Do nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka – uczynił go obrazem swej własnej wieczności”. Niech każdy dzień wakacji będzie naznaczony tą prawdą. Dobrej i błogosławionej niedzieli. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.