Dziękujemy dorosłym, młodzieży i dzieciom, a zwłaszcza naszym chorym za pobożny udział w rekolekcjach parafialnych, a księdzu Krzysztofowi za ich przygotowanie i przeprowadzenie. Umocnieni łaską rekolekcji wielkopostnych rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś w Niedzielę Palmową wspominamy mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dzisiaj, po sumie Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale o godz. 15.00.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy pamiętając o materialnej trosce o kościół, wpłacili ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać.

Przypominamy, że spowiedź święta i Komunia Święta wielkanocna trwa do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, czyli do 7 czerwca. Od dwóch tygodni istnieje możliwość spowiedzi (przy uwzględnieniu wszelkich zasad bezpieczeństwa) po indywidualnym umówieniu się przez telefon z duszpasterzem. Sprawy kancelaryjne załatwiamy telefonicznie lub e-mailowo.

Przed nami Triduum Paschalne. Zgodnie z wytycznymi według których ilość wiernych w kościele nie może przekroczyć 5 osób, ze względu na obecność asysty liturgicznej, dzięki której będziemy mieli okazję przeżyć godnie, pobożnie i owocnie świętą liturgię w naszych domach Triduum Sacrum odbędzie się bez udziału wiernych. Pamiętajmy, że za złamanie zasad bezpieczeństwa grozi mandat karny do 30.000 zł.

Zostańmy więc w naszych domach i łączmy się duchowo ze wspólnotą parafialną poprzez transmisje internetowe. Linki do transmisji znajdziemy na stronie internetowej parafii: www.parafiatokarnia.pl oraz na parafialnym Facebooku.

Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i dar Kapłaństwa.

W Wielki Piątek zgodnie ze starożytną tradycją Kościół nie sprawuje Eucharystii. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Liturgię zakończymy śpiewem trzech części Gorzkich Żali. W tym roku ze zrozumiałych względów nie będzie całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Nie będzie także tradycyjnego święcenia pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę. Zachęcamy do błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst błogosławieństwa dostępny na stronie internetowej parafii i Facebooku. W Wielką Sobotę o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Drugi Dzień Świąt porządek mszy świętych jak w niedzielę.

Uczestnicząc w obrzędach poprzez transmisje internetowe możemy codziennie zyskać odpust zupełny. Warunki: stan łaski uświęcającej (po żalu doskonałym) i Komunia św. duchowa, oraz modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i w intencjach Ojca Świętego.

Do Domu Ojca odeszli + Józef Polaniak i + Stanisław Romaniak. Msze święte pogrzebowe zostaną odprawione w późniejszym terminie, po zakończeniu epidemii, o czym poinformujemy rodzinę, krewnych, sąsiadów i parafian. Polećmy Zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Życzymy wszystkim owocnego Triduum Paschalnego. Błogosławionej, rodzinnej i pięknej niedzieli.