Dziękujemy mieszkańcom ról: Barnasiówka, Za Górą, Morgi i Łocki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Luberdy.

Renowację ołtarza wsparli: mieszkańcy ról: Knapy; Bryle, Zagrody, Dziubras Dolny; Szewcy; Kluski; Osiedle; pewna rodzina z roli Koty oraz Piotr Lenartek. Ofiarę na kościół przy okazji zapowiedzi przedślubnych złożyli narzeczeni: Klaudia i Robert. Bóg zapłać.

Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy mieszkańcom ról: Osiedle, Domu Nauczyciela, Leśniczówki, Państwu Kowalikom; mieszkańcom ról: Szewcy, Kluski; Dziubras Dolny, Bryle, Zagrody oraz Knapy.

Msza św. w intencji mieszkańców ról, które w tym roku przygotowywały ołtarze na Boże Ciało zostanie odprawiona w środę podczas mszy św. nowennowej, zaś za zmarłych z tych rodzin będziemy się modlić w najbliższy piątek na mszy św. za zmarłych.

Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała: Orkiestrze Dętej OSP Tokarnia; naszym druhom-strażakom w strojach galowych i tym, którzy pomagając Policji z Powiatowej Komendy czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty; chłopcom z dzwoneczkami; dzieciom w strojach komunijnych; pocztom sztandarowym; paniom noszącym feretrony, figury i różaniec; niosącym baldachim.

Bóg zapłać Kliszczakom w ich strojach regionalnych i wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili tę piękną uroczystość.

Bóg zapłać za dekoracje i przybranie trasy procesji. Dziękując wszystkim za wszelki poniesiony trud i udział w procesji Bożego Ciała, z serca Wam dziękujemy. Jak zawsze razem z ks. Krzysztofem będziemy Was wszystkich polecać opiece Patronki Parafii podczas różnych nabożeństw.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła codziennie po zakończeniu mszy świętej wieczornej.

Zakończenie oktawy w czwartek. Przynieśmy tego dnia do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po mszy św. obrzęd błogosławieństwa dzieci.

We wtorek, wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

W piątek, 11 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy.

W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny

20 czerwca na mszy św. o godz. 11.00 nastąpi uroczyste przyjęcie nowych członków Honorowej Straży Pana Jezusa. Natomiast na mszy św. o godz. 17.00 będziemy przeżywali rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Kuc. Polećmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Jubilatom składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych i opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.