Dziękujemy mieszkańcom ról: Jątyki, Domy nad Kacprem, Dziołek za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Kiełtyki.

Przed nami Niedziela Palmowa. Jeśli więc pogoda pozwoli będziemy zamiatać, grabić i porządkować teren wokół kościoła. Uprzejmie prosimy, aby przynieść ze sobą odpowiedni sprzęt ogrodniczy.

W związku ze zbliżającą się Niedzielą Palmową, uprzejmie prosimy nasze Parafianki o przygotowanie kościoła na uroczystość oraz udekorowanie palmami tokarskimi ołtarzy i naszej świątyni.

Dziękujemy naszym chorym: Marii Pęcek, Józefowi Klusce, Genowefie Bierówce, Bronisławie Pindel, Władysławie Budzie, Anieli Jamrozik, Eleonorze Jamrozik, Michalinie Kosteckiej, Józefowi Bierówce, Henrykowi Filipkowi, Stefanii Hobot, Janinie Jędroszak, Wiktorii Durek, Antoninie Śliz, Ludwice Tobolak, Zofii Hanusiak, Annie Wróbel, Stanisławie Hobot, Stanisławowi Kiełtyce, Rozalii Klusce, Stanisławie Mikołajczyk, Małgorzacie i Wojciechowi Kołodziejom, Ryszardowi Stzrebońskiemu, Stanisławowi Mikołajczykowi, Jadwidze Cudak i Zofii Flaga za ofiarę złożoną na kościół.

Dziękujemy Zofii Korabik i Franciszkowi Tobolakowi za poświęcony czas i za pomoc w transporcie kapłana z Komunią Świętą do chorych.

Dziękujemy narzeczonym: Marii Wróbel i Adamowi Pioskowi za ofiarę na kościół przy okazji zapowiedzi przedślubnych.

W piątek Droga Krzyżowa, o godz. 17.15. O godz. 19.30.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością” składamy do skarbony jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafialnej wspólnocie.

Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które dla dorosłych prowadzi o. Nikodem Gdyk, Komisarz Ziemi Świętej czyli „ambasador” na Polskę franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej. Dla dzieci nauki wygłosi ks. Mirosław Kulesa, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Bęble.

Dzisiaj o godz. 07.00, 9.00, 11.00 – msza święta z nauką ogólną. Spowiedź, co najmniej 15 minut przed każdą mszą świętą.

O godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka przeznaczona na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Bezpośrednio po tym nabożeństwie msza święta z nauką ogólną.

Po zakończeniu mszy świętej popołudniowej, o godzinie 16.30 zapraszamy na koncert kwintetu dętego „Cracow Golden Quintet”, który tworzą młodzi obiecujący artyści – laureaci I i II edycji Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej wśród nich Natalia Jarząbek, nasza Parafianka, z której kariery jesteśmy bardzo dumni.

Poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 18.00 msze święte z nauką ogólną.

Poniedziałek, wtorek i środa o godz. 15.30 – nauka dla dzieci z klas: od zerówki do 3 klasy, a o godz. 16.30 – nauka dla dzieci z klas: od 4 klasy do 6 klasy.

Poniedziałek, wtorek i środa o godz. 19:30 – nauka dla młodzieży z klas 7 i 8 przygotowującej się do bierzmowania oraz ze szkół średnich, studenckiej i pracującej.

We środę, na mszach świętych – rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00 będzie zbierana składka z przeznaczeniem na potrzeby duszpasterskie i misyjne naszych rekolekcjonistów. Niech będzie ona także wyrazem naszej ludzkiej wdzięczności za ich posługę duszpasterską w czasie tegorocznych rekolekcji.

Zbiórka wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów w sobotę o godzinie 10.00. Obecność obowiązkowa.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed każdą mszą świętą – 30 min. wcześniej – będziemy mieli okazję do spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi. Zostali zaproszeni spowiednicy z Krakowa, będzie ks. Leszek z Więciórki, wykorzystajmy okazję i nie odkładajmy spowiedzi na ostatni Wielki Tydzień, tym bardziej, że w Triduum Sacrum wszyscy kapłani są przy ołtarzu.

Uroczyste błogosławieństwo palm i procesja wokół kościoła o godz. 11.00. Uroczystej sumie przewodniczyć będzie ks. prałat Jan Kabziński, budowniczy Sanktuarium św. Jana Pawła II i jego były Kustosz.

Zapraszamy: Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia; naszych druhów Strażaków w mundurach galowych; Kliszczaków w strojach regionalnych oraz nasze tokarskie rodziny.

Przypominamy, o konkursie fotograficznym oraz o konkursie na Najwyższą Palmę Wielkanocną pod patronatem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Palmę do konkursu zgłaszamy w Niedzielę Palmową, przed sumą, od godz. 10.30. Zwycięzców wyłoni jury, a werdykt poznamy po zakończeniu uroczystości. Na zwycięzców czekają unikatowe, ręcznie malowane statuetki wykonane przez Zdzisława Słoninę, pochodzącego z Bogdanówki cenionego artystę ludowego, rzeźbiarza, malarza i fotografika.

2 kwietnia przypada koleja rocznica odejścia do domu Ojca Jana Pawła II. Tak, jak w roku 2005 wyruszyliście na szczyt Urbaniej Góry, tak i w tym roku chcemy pójść tą samą drogą, aby nie tylko wyrazić naszą wdzięczność, ale przede wszystkim stanąć z odwagą w obronie tego wielkiego, dotąd niekwestionowanego autorytetu i wyrazić nasz sprzeciw wobec niszczenia dobrego imienia Jana Pawła II.

O godz. 18.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową na Urbanią Górę. Rozważania i śpiew przygotował i poprowadzi Jan Kluska, przewodnik kalwaryjski. Jan Paweł II w sanktuarium kalwaryjskim prosił nas, abyśmy się za niego modlili za życia i po śmierci. Wypełnijmy tę prośbę i dajmy świadectwo naszej wiary.

Zachęcamy do nabywania ostatnich baranków na stół wielkanocny oraz prasy katolickiej.

Ogłoszenia:

Zarząd i piłkarze GKS Beskid Tokarnia zapraszają na mecz 14. kolejki myślenickiej A klasy przeciwko drużynie Hejnał Krzyszkowice. Początek spotkania na stadionie Beskidu o godz. 14.00.

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Sołtys Wsi Tokarnia zapraszają na szkolenie rolników w dniu 29 marca (środa) do Kliszczackiego Centrum Kultury. Tematami szkoleń będą zmiany w dopłatach rolniczych w 2023 roku oraz bieżące informacje z KRUS.

Świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionych owoców wielkopostnych rekolekcji.