Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To imię nosi również Papież Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Dziubras Dolny za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 3. i zarazem ostatniej części tej roli. Ołtarz kwiatami przyozdobią 2 pary narzeczonych, które w sobotę będą miały uroczystości ślubne.

Na renowację ołtarza ofiarę złożyli: Zofia i Edward Zadora; Rodzina Molus z roli Molusy, Zofia i Jan Janiccy. Wszystkim darczyńcom składamy podziękowania za troskę o piękno naszej świątyni.

Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godzinie 17.15. W niedzielę o godzinie 15.00. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

W następną niedzielę, tj. 11 października będziemy obchodzili 20. Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus” (Cały Twój). Po mszach świętych odbędzie się przed kościołem dobrowolna kwesta do puszek, z której cały dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie stypendiów dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, 22 października, Trybunał Konstytucyjny zbada zgodność tzw.przesłanki eugenicznej z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, czyli zdecyduje, czy wolno zabijać chore dzieci nienarodzone. Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski prosi, aby podczas nabożeństwa różańcowego codziennie modlić się w intencji obrony życia. Od 13 do 22 października w naszej świątyni będziemy odprawiać w tej intencji Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II.

Kalendarz liturgiczny:
Jutro – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Z powodu zwiększającej się liczby chorych na koronawirusa oraz objęcia powiatu myślenickiego strefą czerwoną, prosimy o przestrzeganie obowiązujących z tej racji zasad. W naszym dekanacie stwierdzono koronawirusa u jednego z kapłanów, który w chwili obecnej przebywa w szpitalu.

Wszystkie osoby przebywające w czerwonej strefie muszą pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Dotyczy to zarówno pomieszczeń, jak i przestrzeni otwartej. Noszenie maski lub innej przesłony obowiązkowe jest nawet przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych osób.

Czerwona strefa nakłada obowiązek przestrzeganie limitów. Dotyczy to także kościołów, w których podczas mszy świętej obłożenie budynku świątyni nie może przekraczać 50 procent, a wszyscy uczestnicy – poza sprawującymi kult kapłanami – muszą zasłaniać nos i usta.

W przypadku wydarzeń religijnych odbywających się na zewnątrz trzeba zachować dystans (min. 1,5 m od innych osób) lub zakrywać usta i nos. W tego typu wydarzeniach może brać udział maksymalnie 150 osób.

Pamiętajmy: maseczka, częsta dezynfekcja rąk oraz dystans społeczny nie uchronią nas i innych całkowicie przed zakażeniem, ale w dużym stopniu zmniejszają jego zagrożenie. Dlatego starajmy się w pokorze stosować do zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Apelujemy także do Seniorów o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, które mogą podawać się za naszych krewnych lub policjantów. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy prosimy o natychmiastowe powiadomienie Policji dzwoniąc pod numer 112

W ubiegłym tygodniu do Domu Ojca odeszli: + Janina Łopata i + Józef Barglik. Polećmy naszych Zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z modlitwą.