Dziś I Niedziela czerwca, zamiast homilii adoracja Najświętszego Sakramentu.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie przed Mszą św. wieczorną procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy mieszkańcom roli Osiedle, Perły, Pawlaki, Jątyki, Dziołki, Kiełtyki, Wierdonki, oraz czcicielom Najświętszego Serca Pana Jezusa za przygotowanie pięknych czerech ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty przed Najświętszym Sakramentem; chłopcom z dzwoneczkami; dzieciom w strojach komunijnych; pocztom sztandarowym: Honorowej Straży Pana Jezusa, Ochotniczej Straży Pożarnej, Gimnazjum, Szkół Podstawowych z Więcierży i Tokarni; kobietom i dziewczętom niosącym feretrony i figury, strażakom niosącym baldachim, pozostałym strażakom w mundurach galowych; naszej orkiestrze, Kliszczakom w strojach regionalych. Dziękujemy za udekorowanie trasy procesyjnej i okien domów na trasie procesji, a przede wszystkim wszystkim za pełny udział w Eucharystii i tak liczną obecność.

Dziękujemy za zamówioną intencję Mszy św. od mieszkańców Osiedla; oraz za ofiarę na kościół od mieszkańców Osiedla, od ról Perły, Pawlaki, Dziołki, Kiełtyki i członków Straży Honorowej Pana Jezusa.

Dziękujemy panu Dariuszowi Hanusiakowi (który oddelegował swojego pracownika) za skoszenie trawy przy kościole przed Uroczystością Bożego Ciała.

Dziękujemy panu Edwardowi Osielczakowi za przegląd instalacji sanitarnej na plebanii i w salce duszpasterskiej i wykonane naprawy.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Święta Jadwiga jest patronką Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II i scholi liturgicznych. Z tej racji składamy najlepsze życzenia naszym scholistkom i scholistom, dziękując jednocześnie za ich piękny śpiew na Mszach św. w naszym kościele. Pomimo, że mają już dużo nagród na swoim koncie, życzymy jeszcze wielu prestiżowych trofeów na przeglądach piosenek religijnych.

Zakończenie Oktawy, we czwartek 14 czerwca z uroczystą procesją przed Mszą św. wieczorną. Przynieśmy tego dnia do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je, oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa dzieci.

W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie ma postu.

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Dziękujemy mieszkańcom pierwszej części roli Durki za posprzątanie kościoła, za kwiaty oraz za złożoną ofiarę materialną. O porządki w świątyni w następnym tygodniu prosimy mieszkańców drugiej części tej roli.

W tym tygodniu przy kościele pracowali z roli Florki: pani Teresa Hans; z roli Łocki: pan Franciszek Pustelnik, pan Tadeusz Zadora, Zbigniew Wojtasik; z roli Morgi: pan Grzegorz Pustelnik; z roli Luberdy: pan Bolesław Luberda, pan Tadeusz Luberda, pan Janusz Luberda i Bronisław Luberda.

W tym tygodniu zapraszamy do pracy po dwóch mężczyzn z ról: Domy pod Lasem, Przysop, Dział Niżny i Wyżny. Będziemy w dalszym ciągu czyścić i malować przęsła ogrodzenia wokół kościoła, które są już mocno skorodowane.

Wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą, oraz darem materialnym wspierają nasze inwestycje prowadzone przy kościele i parafii z całego serca dziękujemy.

20 czerwca organizowana jest Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Częstochowy. Zapisy u p. Anny Hanusiak.

24 czerwca organizujemy Pielgrzymkę do Zubrzycy Górnej do starego kościółka. W programie m.in. Msza św. w intencji zmarłych kapłanów pracujących w nasze parafii: ks. Władysława, ks. Jana i ks. Jerzego. Zapisy u p. Anny Hanusiak.

Powstaje strona internetowa naszej parafii. W związku z tym, poszukujemy zdjęć dobrej jakości naszego drewnianego kościółka, Tokarskiej Kalwarii, z tegorocznej Niedzieli Palmowej, Bożego Grobu, z uroczystości 1 Komunii Świetej, procesji Bożego Ciała. Dysponujemy pendriv’ami, na których będzie można zgrywać wybrane zdjęcia. Informacje w zakrystii.

W dniu dzisiejszym po Mszach św. wolontariusze Komitetu „Stop Aborcji” zbierają podpisy pod projektem wprowadzajacym całkowity zakaz aborcji. Zachęcamy wszystkich do złożenia podpisu w obronie życia.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i potrzebnych darów nieba na każdy dzień.