Dziękujemy mieszkańcom roli Tarnów za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

W dniu dzisiejszym na Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce o godz. 10.00 uroczystościom ku czci św. Stanisława BM przewodniczy abp Józef Górzyński, Metropolita Warmiński.

Przez cały maj codziennie, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

Dziękujemy Marii i Józefowi Korabikom; rodzinie Bonior; Róży Matki Bożej Różańcowej z Więcierży; Ewelinie i Łukaszowi Hanusiakom; Stanisławowi Gawlakowi z rodzicami; mieszkańcom ról Bryle i Zagrody za dar materialny przeznaczony na renowcję ołtarza.

Za tydzień będziemy przeżywać Pierwszą Komunię Świętą dzieci z klas trzecich. O godzinie 11.00 przyjmą Pierwszą Komunię Świętą dzieci z Więcierży, o godzinie 13.00 dzieci z Tokarni.

Z racji, na wprowadzone limity w kościołach, wewnątrz naszej świątyni wraz z dziećmi komunijnymi mogą uczestniczyć tylko ich rodzice i ich rodzeństwo. Pozostałych członków rodziny – w tym dziadków, rodziców chrzestnych i krewnych – prosimy o wyrozumiałość i pozostanie na zewnątrz kościoła.

Rodziców, rodzeństwo i członków rodzin dzieci pierwszokomunijnych uprzejmie prosimy o skorzystanie z Sakramentu Pokuty w ciągu tygodnia. Spowiedź w sobotę pozostawmy jedynie dzieciom, tym bardziej, że odbędzie się ona w dwóch grupach.

Wiernych, bezpośrednio niezwiązanych z uroczystością komunijną zapraszamy do uczestnictwa w mszy świętej niedzielnej o godzinie 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00. Z wiadomych względów prosimy, aby msze o 11.00 i 13.00 pozostawić do wyłącznej dyspozycji dzieci i ich najbliższych.

Sytuacja istnienia pandemii i związanych z nią restrykcji jest od nas niezależna, dlatego uprzejmie prosimy o zrozumienie.

Prosimy o codzienną modlitwę w intencji dzieci oraz ich rodzin o głębokie, religijne i duchowe przeżycie uroczystości pierwszokomunijnej.

Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy w Białym Tygodniu na mszę świętą o godzinie 16.30.

Za tydzień w niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie. W tę uroczystość zazwyczaj poświęcaliśmy nasze pola. W związku z Pierwszą Komunią Świętą w tym dniu poświęcenie pól przenosimy na sobotę, tj. 22 maja. Prosimy dwóch kierówców, jednego z Tokarni, drugiego z Więcierży. Wyjazd kapłanów sprzed plebanii o godzinie 10.00.

Od 24 maja do 2 czerwca będziemy w naszej parafii – łącząc poszczególne role – modlić się o dobre urodzaje podczas dodatkowych mszy świętych, które odprawiać będziemy o godzinie 16.30. Jedyny wyjątek, to 24 maja (Święto NMP Matki Kościoła) wówczas msza święta będzie odprawiona o godzinie 9.00. Przez cały następny tydzień można zamawiać w zakrystii msze święte o dobre urodzaje z poszczególnych ról.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na utrzymanie naszego kościoła. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych i opieki Królowej Kliszczackiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.