Odpowiadając na apel abp Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego nasza parafia włączyła się w dniu wczorajszym w ogólnopolską inicjatywę „Polska pod Krzyżem” organizując Drogę Krzyżową na Urbaniej Górze. Dziękujemy tym, którzy zgodnie z mottem akcji „zostawili wszystko i dołączyli do wielkiej modlitwy”, aby pogłębić osobistą relację z Jezusem i odnowić swoją wiarę u jej źródeł, czyli pod krzyżem.

Dziś wspominamy NMP Bolesną. Rocznica święceń biskupich bp. Jana Zająca i bp Józefa Guzdka, których polecamy Waszym modlitwom.

Dziękujemy mieszkańcom 4. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Granica, którą podzieliliśmy na 3. części.

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za hojne dłonie, życzliwość i stałą troskę o piękno naszego parafialnego kościoła.

Bóg zapłać pewnej rodzinie z roli Urbany za dar materialny przeznaczony na malowanie świątyni. Dziękujemy Dominice i Łukaszowi Mieciejowskim, Marzenie i Dawidowi Stoch; Monice i Adamowi Kołodziejczyk; Annie i Łukaszowi Starmach za ofiarę złożoną na kościół.

O godzinie 14.00 rozpoczną się na boisku GKS Beskid Tokarnia XIV Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy oraz drużyn pożarniczych ze Słowacji. Zapraszamy na pokazy umiejętności strażackich, w tym także druhów z naszej jednostki.

Rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania pt. „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Zapraszamy dyrekcje, nauczycieli i wychowawców na mszę św. w czwartek o godz. 18.00. Po mszy św. konferencja pt. „Młodość jest łaską” przygotowana na kanwie adhortacji Christus vivit papieża Franciszka i spotkanie na plebanii.

Zbiórka kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 16.30, a lektorów i ministrantów w środę, po mszy św. wieczornej.

Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z ich rodzicami zapraszamy we wtorek na mszę św. o godz. 18.00.

W piątek z racji 3. piątku miesiąca Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja w ciszy do 17.30. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas siódmych wraz z ich rodzicami. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.

Rozpoczynamy ostatni rok przygotowania do sakramentu bierzmowania, które będzie miało miejsce w naszej parafii w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, tj. 30 maja br., w sobotę o godzinie 18.00. Na pierwsze po wakacjach obowiązkowe spotkanie z młodzieżą klas 8-ych SP i 1-szych szkoły średniej i ich rodzicami zapraszamy w sobotę o godzinie 18.00. Na krótkim zebraniu po mszy św. będziemy chcieli ustalić terminy naszych tegorocznych spotkań.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.