Dziękujemy mieszkańcom 2. części ról Szewcy i Kluski za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Dział Niżny, którą podzieliliśmy na 2. części.

Dar materialny na renowację chrzcielnicy złożyli złoci jubilaci: Elżbieta i Mirosław Grudzińscy.

Dzisiaj, po raz trzydziesty pierwszy odbywa się Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, aby przed wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej wypraszać potrzebne łaski dla swoich małżeństw i rodzin.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa Jana Pawła II: „Miłość, która jest gotowa oddać życie, nie zginie”, które stanowić będą także przewodnią myślą peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w naszej archidiecezji w roku 2024.

Pielgrzymka rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona msza św., której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Jak co roku Ksiądz Arcybiskup pobłogosławi przyniesione przez pielgrzymów ziarno na zasiew.

Z racji 3, niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Przy tej okazji podziękowania dla wszystkich, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają naszą parafię i dbają o piękno naszej parafialnej świątyni.

Jutro w kalendarzu liturgicznym święto Stanisława Kostki, zakonnika, męczennika oraz patrona dzieci i młodzieży. W piątek rozpoczęliśmy triduum przed uroczystością św. Stanisława Kostki. Jutro na godz. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

We wtorek o godzinie 16.30 zapraszamy chłopców na pierwszą zbiórkę kandydatów na ministrantów.

W czwartek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. W sobotę wspomnienie św. o. Pio.

Przypominamy, że w naszej parafii powstaje wspólnota dla małżeństw. Jej celem jest pomoc małżeństwom w drodze do świętości. Osoby zainteresowane zapraszamy w piątek na mszę św. o godz. 18.00. Po niej odbędzie się spotkanie organizacyjne.

Zapraszamy rodziców dzieci niepełnosprawnych do kontaktu z ks. proboszczem w sprawie możliwości otrzymania dofinansowania do rehabilitacji dziecka w domu czy do wyjazdów dzieci na turnusy rehabilitacyjne z opiekunem.

Wójt Gminy Tokarnia, Kliszczackie Centrum Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Zawadce zapraszają w przyszłą niedzielę (24 września) na uroczystości poświęcone 79. rocznicy pacyfikacji Zawadki. Rozpoczęcie rajdu o godz. 8.00 przed Dworem Targowskich. Msza św. przy pomniku o godz. 14.00. Szczegóły uroczystości na plakatach, Facebooku oraz na stronach Kliszczackiego Centrum Kultury i Gminy Tokarnia.

W najbliższą niedzielę, tj. 24.09.2023 zapraszamy do przychodni w Krzczonowie, gdzie w godzinach od godziny 8.00 do 12.00 będzie można oddać krew. Po wakacjach szczególnie liczymy na obecność jak największej liczby krwiodawców. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie przychodni.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice; nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.