Dziś w liturgii wspominamy św. Jerzego, męczennika. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym proboszczu ks. kan. Jerzym Wyporku, budowniczym naszego kościoła. Msza św. w intencji ks. kanonika została odprawiona dzisiaj – w dniu jego imienin – o godz. 7.00. Przez cały tydzień od jutra do soboty msze św. w jego intencji o godz. 6.30.

W tym tygodniu (27 kwietnia 2014) mija 2. rocznica wyniesienia na ołtarze św. Jana Pawła II.

Z powodu braku chętnych odwołaliśmy pielgrzymkę „Śladami Bożego Miłosierdzia” do Wilna.

W najbliższą niedzielę (1 maja) o godz. 15.00 rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Codziennie o godz. 18.30 będziemy się modlić za Ojca św., za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje, za Światowe Dni Młodzieży. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwie majowym.

Dziękujemy mieszkańcom 3-ej części roli Wierodnki za posprzątanie świątyni, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 4-ej części tej roli.

Bóg zapłać za ofiary na kościół złożone na tacę w ubiegłą niedzielę z racji 3 niedzieli miesiąca.

Dziękujemy narzeczonym: Annie Radoń i Mateuszowi Mizera za ofiarę na kościół. Wyrażamy wdzięczność Róży Kobiet Matki Bożej Śnieżnej, Elżbiecie i Józefowi Luberdom z roli Luberdy, pewnej rodzinie z roli Urbany, pewnej rodzinie z roli Dziubras Górny, pewnej rodziny z roli Fuły, oraz anonimowej osobie z roli Kostruchy za ofiary na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Zapraszamy w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu pożegnamy obraz Matki Bożej Śnieżnej. Renowacji obrazu dokona pracownia konserwatorska Muzeum Archidiecezjalnego im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie.

Dziękujemy Państwu Marianowi i Zofii Surlas za udostępnienie nieodpłatnie noclegów dla ptracowników firmy, która dokonuje montażu wentylacji w kościele. W związku z prowadzonymi pracami związanymi z montażem instalacji wentylacji mechanicznej w kościele msza św. wieczorna odprawiana jest codziennie o godz. 19.00.

Dziękujemy Dariuszowi i Łukaszowi Hanusiakom za pomoc przy niwelacji terenu wokół stawu i wywóz ziemi. Dziękujemy Panu Tadeuszowi Wróblowi za pomoc przy pielęgnacji stawu.

Liturgiczna próba dzieci przed I Komunią Świętą odbędzie się we wtorek o godz. 17.00. Próba śpiewu dla dzieci pierwszokomunijnych będzie miała miejsce w sobotę o godz. 10.00

Kancelaria parafialna czynna: wtorek i środa – godz. 19.30 do 20.00; czwartek i sobota – godz. 7.30 do 8.30. Godziny urzędowania kancelarii na stronie internetowej, oraz w gablocie. Informacje dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, oraz na plakacie, który wywieszony jest w gablocie.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 25 IV – święto św. Marka, ewangelisty

Czwartek 28 IV – wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, kapłana

Piątek 29 IV – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i dra Kościoła, patronki Europy. To również dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

Sobota 30 IV – wspomnienie św. Piusa V, papieża.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy serdeczne życzenia.

Dzisiaj Pani Sołtys zaprasza na zebranie o godz. 10.00 do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęa do składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W Wieczerniku Jezus powiedział: „Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony”. Niech słowa Zbawiciela mobilizują nas do uwielbienia Boga w naszej codzienności.