Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Parchule za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Brzegi, którą podzieliliśmy na 2. części.

Ofiarę na kościół złożyła Róża Różańcowa pw. Matki Bożej Gromnicznej, Józefa Bierówka, Sylwia Mirowska.

Po zakończonej mszy świętej (sumie) o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego do godz. 15.30. Dzisiaj nabożeństwo poprowadzi Apostolstwo Pomocy Duszom w czyśćcu cierpiącym. Znajdźmy czas na modlitwę i kontemplację Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

W poniedziałek, wspomnienie św. Agaty, męczennicy, we wtorek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, a w sobotę wspomnienie św. Scholastyki.

Przy okazji kolędy ofiarę na kościół złożyli: z roli Bierówki: rodzina Zembolów, Franciszek Bierówka z rodziną, rodzina Bierówków, Rafał Bierówka z rodziną, rodzina Słoninów, Agnieszka Buda-Zembol z rodziną, rodzina Surlasów, Korabików, Zębolów, Słoninów, Danuta Romaniak z rodziną, rodzina Romaniaków i Kubowiczów, Weronika Bierówka, rodzina Korabików, rodzina Romaniaków i Burych, rodzina Hobotów, Władysława Szczepaniak i rodzina Bierówków, Piotr i Weronika Szczepaniak, rodzina Słoninów, Zębolów, Mirków, Romaniaków, Rafał i Zuzanna Romaniak z dziećmi.
Z roli Bryle: rodzina Kobiałków, Stefaników i Ostojów, Spyrków, Edward i Danuta Ostój, rodzina Jochymików, Romaniaków, Stanisław Gwiżdż , Edward i Genowefa Bierówka i jedna rodzina anonimowo.

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i wspólną modlitwę. Wyrażamy wdzięczność za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni. Częścią z ofiar składanych kapłanowi po kolędzie wspieramy: Misje, Domy Księży Chorych i Emerytów, oraz przeznaczamy na utrzymanie Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Niech owoc wspólnej modlitwy i błogosławieństwa towarzyszą nam w każdym dniu tego roku.

Fundacja „Kapucyni i Misje” z Krakowa po raz kolejny prowadzi zbiórkę pt. „Wyślij pączka do Afryki”. Dzięki niej możemy wspomóc kapucyńskie projekty misyjne, które obejmują m.in. edukację, opiekę zdrowotną, sprawy społeczne i religijne oraz działalność związaną z dostarczaniem ludziom zdrowej wody.

Za tydzień, 11 lutego, po każdej mszy św. będziemy mieli okazję nabywając „pączka” wspomóc kapucyńskie projekty i w ten sposób dołączyć do tej pięknej i szlachetnej akcji. Pamiętajmy, iż słodkie i smaczne pączki można zamienić na lekarstwa czy ciepły posiłek. Za jednego pączka można zakupić posiłek dla dwóch afrykańskich dzieci. Mecenasem akcji są Marta i Walenty Hanusiak, właściciele „Cukiernia Hanusiak”.

Ogłoszenie:

W dniu 9 lutego (piątek) o godz. 18.00 w Skomielnej Czarnej odbędzie się spotkanie dla kobiet. Temat spotkania: „Kryzys. Jak go mądrze wykorzystać?”. Szczegóły na plakacie i na parafialnym Fb.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.