Dzisiaj mija 19. rocznica święceń biskupich ks. kard. Stanisława Dziwisza. Jutro Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Wszystkim Drogiemu Jubilatowi i naszym Solenizantom; wśród nich p. Józefowi Wronie, naszemu honorowemu kościelnemu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Świętego Patrona.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Durki i Bugaje za posprzątanie kościoła, oraz za złożoną ofiarę. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tychże ról.

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek, które przekazaliśmy na konto Fundacji Ad Gentes, którymi wsparliśmy mieszkańców Aleppo w Syrii. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas dzisiejszej składki inwestycyjnej przeznaczonej na potrzeby naszej świątyni.

Dzisiaj, po sumie Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale o godzinie 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na światło, kwiaty i dekorację Ciemnicy, oraz Bożego Grobu. Po nabożeństwie ok. godz. 16.00 msza święta podczas której będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie nowych członków do Arcybractwa Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przy okazji dziękujemy członkom Arcybractwa za dar materialny przeznaczony na częściowe pokrycie kosztów nowego, marmurowego ołtarza do naszej świątyni.

W środę i piątek podczas Drogi Krzyżowej okazja do spowiedzi świętej.

W najbliższą sobotę, tj. 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W naszym kościele msze św. będą odprawiane o godz. 6.30; 9.00; 18.00 i 19.30.

Jako wspólnota wierzących, której patronką jest Maryja jesteśmy szczególnie zaproszeni do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji, do podjęcia modlitwy za poczęte dzieci, zagrożone śmiercią w łonie matki. Każdy, kto włączy się w to piękne duchowe apostolskie dzieło zobowiązuje się przez 9 miesięcy do codziennego odmawiania jednej dziesiątki różańca, oraz krótkiej modlitwy za dziecko zagrożone śmiercią, którego imię zna tylko sam Bóg, wierząc, że narodzi się i zostanie przyjęte z miłością. Aby przygotować się duchowo do podjęcia duchowej adopcji, od środy będziemy przeżywali Triduum przed Dniem Świętości Życia. Podczas modlitwy różańcowej będziemy modlić się w intencji życia dzieci nienarodzonych, a okolicznościowe kazania na mszach św. pomogą nam zapoznać się z apostolskim Dziełem Duchowej Adopcji. Osoby, które zechcą podjąć tę modlitwę, prosimy o wypełnienie deklaracji, które można dzisiaj zabrać ze stolika pod chórem. Deklaracje należy wypełnić i przynieść ze sobą w sobotę na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której zostaną one uroczyście złożone.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy: niech Was Bóg błogosławi i strzeże. Niech czas Wielkiego Postu będzie okazją otwarcia się na Boga, refleksji nad życiem i ponownego odkrycia powołania do świętości.