Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla. Po każdej mszy św. ponowienie Jubileuszowego Aktu przyjęcia Chrystusa jako Pana i Króla, za którego odmówienie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Niech ta łaska pomaga nam godnie uwielbić Chrystusa Króla i przygotować się na Adwent.

Dziękujemy mieszkańcom 4. części roli Durki, Kiełtyki i Bugaje za posprzątanie świątyni, udekorowanie ołtarza kwiatami i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o porządki w świątyni i wokół kościoła prosimy mieszkańców 5. i zarazem ostatniej części tychże ról.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: Stanisława i Józef Piaszczak; Anna i Piotr Piaszczak; Maria i Marian Worwa z rodziną; Dorota i Jacek Janiccy; Czesława Gwiżdż. Bóg zapłać.

Kalendarz liturgiczny:
Piątek – święto św. Andrzeja, Apostoła
Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

Za tydzień 1 Niedziela Adwentu. Wszystkich parafian, a szczególnie dzieci zachęcamy do udziału w roratach, na które zapraszamy od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. W tym roku będziemy rozważamy obecność Ducha Świętego, który działa w każdym człowieku. Towarzyszyć nam będzie Anioł Bazyli, ogrodnik, który będzie pokazywał owoce Ducha z boskiego ogrodu i będzie opowiadał o darach Ducha Świętego.

Za tydzień pobłogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić na początku wieczerzy wigilijnej. Poświęcone opłatki będzie można nabyć przez okres Adwentu w zakrystii, a dobrowolne ofiary składane przy tej okazji niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla służby kościelnej za posługę w naszej parafii.

Od następnej niedzieli będą rozprowadzane także świece – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech na wigilijnym stole w naszych domach nie zabraknie tego symbolu pokoju, dobra i miłości. Składane przy tej okazji dobrowolne ofiary zostaną przekazane na dofinansowanie placówek prowadzonych przez krakowską Caritas.

Dziękujemy p. Annie Mizera za uszycie spódniczek dla scholistek ze scholi „Śnieżnej Pani”; p. Patrykowi Hanusiakowi za bezpłatny transport paczek a p. Janowi Burkatowi, właścicielowi sieci sklepów „JAN” – „Stara Cegielnia” Myślenice za ufundowanie paczek dla św. Mikołaja.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Kluski. Polecajmy naszą Zmarłą siostrę Miłosiernemu Bogu.

Pan Jezus wyznaje wobec Piłata: „Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu”. Niech królowanie Jezusa będzie w sumieniu i w codziennym życiu każdego z nas. Wszystkim życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli.