Dziś w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystępuje trzydziścioro pięcioro dzieci.

Od poniedziałku dzieci rozpoczynają swój Biały Tydzień. Uczestnicząc w Nabożeństwie Majowym i wieczornej mszy św. w poniedziałek będą modlić się za rodziców; we wtorek za rodziców chrzestnych; we środę za rodzeństwo; w czwartek za babcie i dziadków; w piątek za nauczycieli, wychowawców i katechetów i w sobotę za swoje koleżanki i kolegów.

Dziękujemy ks. Krzysztofowi, ks. Pawłowi, p. Teresie Hans, p. organiście i p. kościelnemu za przygotowanie tej pięknej uroczystości.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i złożony dar materialny przeznaczony na malowanie. O porządki w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci rocznicowych.

Dziękujemy p. Grzegorzowi Koziołowi, właścicielowi Firmy „Flora” z Krakowa za wypożyczenie zwyżki, dzięki której mogliśmy umyć okna.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia dzisiejszej uroczystości składamy serdeczne: Bóg zapłać.

Dziękujemy narzeczonym: Agnieszce i Łukaszowi, Paulinie i Patrykowi, Julii i Szymonowi; pewnej anonimowej osobie; rodzinie Wróbel; mieszkańcom ról: Urbany; Dziołki, Jątyki, Perły, Pawlaki; Wierdonki; Parchule, Bryle i Zagrody; Knapy; Dziubras Dolny; Zamki; Bierówki; Kostruchy; Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kasperki i Kanie oraz pewnej rodzinie za ofiary złożone na kościół.

W najbliższą niedzielę na sumie o godz. 11.00 będziemy przeżywali rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Próby liturgiczne dla dzieci z klas 4. przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej będą we wtorek i w piątek o godzinie 16.00.

Szkoła Muzyczna w Krzczonowie ogłasza nabór uczniów do klasy I na rok szkolny 2019/2020. Informacje na stronie internetowej lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

W sobotę odbył się pogrzeb + Jana Pęcka. Polećmy naszego Zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu.

O czasach ostatecznych czytamy w Apokalipsie: „I otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie”. Niech każda Komunia Święta utwierdza nas tę nadzieję na drodze do wieczności.