Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

Roraty, codziennie o godz. 18:00. Spotkania adwentowe przybliżą tajemnicę mszy świętej, podczas której dokonuje się za każdym razem największy „Cud nad Cudami”. Poznamy także ludzi, dla których eucharystia była najważniejszą chwilą każdego dnia i największą świętością. Tegoroczne Roraty – z racji wprowadzonych limitów i ograniczeń w związku z pandemią – będą transmitowane przez Internet.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Gębki za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła oraz za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. Dziękujemy także Zofii Korabik i Stanisławowi Nawarze za przygotowanie dekoracji adwentowej. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców roli Wierdonki, którą podzieliśmy na 4. części.

Dzisiaj, po każdej mszy św. błogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić podczas wieczerzy wigilijnej. Opłatki można nabyć w zakrystii, a składane przy tej okazji ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla Służby Kościelnej za całoroczną posługę w naszej parafii.

Dzisiaj także, po zakończeniu mszy św. o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W trakcie adoracji do godziny 15.00 będziemy modlić się o dobre przeżycie Adwentu w naszych rodzinach i w naszej wspólnocie parafialnej.

Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność Katarzynie i Ignacemu Hanusiakom, darczyńcom, którzy darem materialnym wsparli renowację ołtarza głównego w naszej świątyni. Wszystkim hojnym Parafianom dziękujemy za stałą troskę o piękno naszej świątyni.

W tym tygodniu patronują nam:
W poniedziałek – św. Andrzej Apostoł. W czwartek – św. Franciszek Ksawery, prezbiter.
W piątek – św. Barbara, dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych. W sobotę – św. Mikołaj, biskup.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta od godz. 16:00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:30 do 18:00. W tygodniu spowiadamy codziennie 15 minut przed mszą świętą ranną i wieczorną. Rozłóżmy spowiedź w czasie tak, aby nie tworzyć niepotrzebnych kolejek w pierwszy piątek.

W sobotę oprócz mszy św. o godz. 18:00 dodatkowa msza święta o godz. 16:30. W niedzielę msze o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 15:30 i 17:00.

W zakrystii są do nabycia świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech na wigilijnym stole w naszych domach nie zabraknie tego symbolu pokoju, dobra i miłości. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na dofinansowanie placówek prowadzonych przez krakowską Caritas.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek przed kościołem.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Zadorę. Jutro, o godz. 14:00 pogrzeb śp. Józefy Pęcek. Polećmy nasze Zmarłe siostry Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

Solenizantki, solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej Śnieżnej. Wszystkim życzymy zdrowia duszy i ciała. Błogosławionej niedzieli.

Modlitwa na początek Adwentu

Boże Ojcze, który jesteś w niebie, stoimy przed Tobą w o oczekiwaniu na przyjście Twojego jednorodzonego Syna. Pełni nadziei poświęcamy Ci nadchodzący czas Adwentu. Chcemy wsłuchiwać się w Twoje słowo, które przekazałeś nam przez proroków i świętych.

Wierzymy mocno w powtórne przyjście Twojego Syna na końcu czasów i z utęsknieniem wyczekujemy chwili, gdy ujrzymy pierwsze znaki nadchodzącej chwały. Niech ten dzień nie przyjdzie na nas jak złodziej, ale z łagodnością i mocą. Niech będzie dla nas dniem radości i zbawienia, abyśmy mogli ujrzeć aniołów i świętych, którzy już teraz cieszą się z przebywania z Tobą.

Maryjo, prowadź nas ścieżkami Adwentu, abyśmy umieli przyjąć Słowo i wolę Boga w pełnej pokorze. Naucz nas radosnego oczekiwania na objawienie się tajemnicy wcielenia. Oby ten Adwent był dla nas czasem prostowania ścieżek i przygotowania miejsca dla Tego, który ma się objawić światu.

Z wielkim pragnieniem w sercu chcemy dobrze przeżyć i wejść w głębię misterium Bożego Narodzenia, aby razem z Kościołem wyśpiewać wielki hymn dziękczynienia za Wcielenie.

Święty proroku Izajaszu, módl się za nami!
Święty Janie Chrzcicielu, módl się za nami!
Maryjo Niepokalana, módl się za nam!
Maranatha! Przyjdź Panie Jezu! Amen.