Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystały z nich zwłaszcza dzieci.

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka na cele inwestycyjne.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Kluski za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Dziubras Dolny, którą podzieliliśmy na 3. części.

Po mszach świętych zbiórka do puszek przed kościołem na Ziemię Świętą.

Po południu, zapraszamy na tradycyjną Parafialną Drogę Krzyżową na Urbanią Górę. Początek nabożeństwa przy 1 stacji o godz. 17.00.

Bóg zapłać Lucynie i Piotrowi Kluska z dziećmi za dar materialny przeznaczony na renowację ołtarza.

Dziękujemy p. Edycie Funek, Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego w Myślenicach za pomoc w odbiorze technicznym rusztowania przez uprawnioną i kompetentną osobę.

Kalendarz liturgiczny:
Jutro – wspomnienie św. Mateusza, ewangelisty
Środa – wspomnienie św. o. Pio

W czwartek, na mszę świętą o godzinie 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z Rodzicami, a w piątek, także na godz. 18.00 kandydatów do bierzmowania z klas 8-ych wraz z Rodzicami.

Wójt Gminy Tokarnia oraz dyrektor Kliszczackiego Centrum Kultury zapraszają 27 września, w ostatnią niedzielę miesiąca na wydarzenia: „Tokarnia na mapie Niepodległości”.

W programie:

godz. 9.00 – Rajd Śladami Armii Krajowej w Masywie Kotonia. Start sprzed Dworu Targowskich.

godz. 14.00 – msza święta na Zawadce pod pomnikiem.

godz. 18.00 – Park dworski – koncert „NIEPODLEGŁA MAŁOPOLSKA” w wykonaniu Teatru Piosenki z Wrocławia z towarzyszeniem naszego Zespołu Regionalnego „Kliszczacy”.

I jeszcze jedno ogłoszenie w sprawie zmiany Stadium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Tokarnia. Wnioski należy składać do 9 października na piśmie w Urzędzie Gminy, drogą pocztową lub drogą elektroniczną.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, oraz Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia. Dobrego świętowania i błogosławionej niedzieli.