Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Knapy za posprzątanie świątyni oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach.

Dziękujemy narzeczonym: Marzenie Makusek i Marcinowi Kasinie; Klaudii Słoninie i Przemysławowi Wróblowi; Justynie Wojtasik i Mariuszowi Kwincie oraz rodzicom Noemi Buda za ofiarę złożoną na kościół.

Dzisiaj, po zakończeniu mszy św. o godzinie 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przed Wielkim Postem do godziny 15.30. Poprowadzą ją członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i Niepokalanego Serca NMP.

We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny, którą – jak sami dzisiaj widzimy – łatwo jest stracić.

W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Msze święte tego dnia o godz: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. O godz: 17.30 odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Spowiedź święta – jutro i we wtorek od godziny 17.30.

Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Ten dzień w tym roku, na prośbę papieża Franciszka obchodzimy jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek Godzina Święta od 17.00. Do spowiedzi św. w tym dniu zapraszamy zwłaszcza dzieci z klas czwartych i kandydatów do bierzmowania.

W piątek o 7.00 msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30.

Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie kandydatów do Bierzmowania z klas 7 i 8. Po nim krótkie spotkanie z księdzem Krzysztofem.

Droga Krzyżowa w niedzielę, po sumie, a Gorzkie Żale o godzinie 15.00. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.

Grupa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – EDK Jordanów zaprasza na ”Drogę Krzyżową o Zmroku” na terenie urzekającej i klimatycznej Kalwarii Tokarskiej, zbudowanej na zboczu Urbaniej Góry.

Droga Krzyżowa będzie prowadzona w soboty Wielkiego Postu o godz.19.00. Zachęcamy, aby każdy uczestnik zabrał własny krzyż, oczywiście latarkę i ubrał się stosownie do panującej pogody.
W dniu dzisiejszym dzieci z Koła Misyjnego miały przeprowadzić akcję ,,Pączek dla Afryki”. Jednak ze względu na dramatyczne wydarzenia na Ukrainie zmieniamy nie tylko jej nazwę na: „Pączek dla Ukrainy”, ale przede wszystkim jej cel. Dzisiaj bowiem szczególnie ważna jest modlitwa o pokój w tym kraju, ale także konkretna materialna pomoc.

Dziękujemy P. Marcie i Walentemu Hanusiakom, naszym darczyńcom – właścicielom „Cukierni Hanusiak” za ich bezinteresowną pomoc w zorganizowaniu tej akcji, a tym, którzy do niej dołączą za ofiarność i hojność.

Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski w dniu dzisiejszym, jak i w Środę Popielcową, po każdej mszy świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Moi Drodzy. Trwa barbarzyńska napaść prezydenta Rosji na Ukrainę. Od rozpoczęcia rosyjskiej agresji w czwartek, do dnia wczorajszego granicę z Polską przekroczyło ponad 100 tys. osób. Jak zapewne wszyscy się domyślamy, uciekają z niewielkim dobytkiem. Nie wiadomo także, kiedy będą mogli wrócić do swojej Ojczyzny. Nie możemy zatem pozostać obojętnym na tak wielką krzywdę i dramat rodzin uciekających przed wojną.

Nasza parafia także włącza się w organizację pomocy dla Ukrainy. Od jutra rozpoczynamy zbiórkę podstawowych artykułów – szczególnie z myślą o mamach z małymi dziećmi – które uciekły z Ukrainy. Potrzebne rzeczy można będzie składać codziennie, od jutra do piątku, w godzinach od 18.00 do 19.00 w Domu Parafialnym (w salce naszej scholi).

Potrzebne są: produkty dla małych dzieci (np. jedzenie w słoiczkach), pieluchy w różnych rozmiarach, środki pielęgnacyjne i higieniczne; koce termiczne, śpiwory, maty do spania oraz odzież dziecięca, damska i męska.

Ponadto osoby, którzy mogą przyjąć pod swój dach rodziny pochodzące z Ukrainy, proszone są o zgłoszenie tego faktu w zakrystii, po zakończonej mszy świętej.

Kochani, módlmy się, aby ten konflikt nie przerodził się w wojnę o zasięgu europejskim czy światowym. Swoją modlitwą, w naszych rodzinach i domach ogarnijmy dotkniętych dramatem wojny oraz wszystkich ludzi dobrej woli.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Pani Zofia Janicka, Sołtys wsi Tokarnia informuje, iż w dniach od 28 lutego do 14 marca w godzinach od 8.00 do 10.00 będzie przyjmować w naszej Strażnicy podatki rolne.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim pięknej niedzieli i błogosławionych owoców Wielkiego Postu.