Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Módlmy się, aby w każdej rodzinie naszej parafii panowała atmosfera domu Rodziny z Nazaretu.

Po mszy św. o godzinie 9:00 losowanie nagród. W roratach, w świątyni uczestniczyło codziennie sześciesięcioro siedmioro dzieci, szesnaścioro z nich opuściło nabożeństwo tylko jeden raz. Jesteśmy pod wrażeniem naszych małych bohaterów, którzy mimo trudnego czasu, nie zrezygnowali z udziału w tym pięknym maryjnym, adwentowym spotkaniu.

Dziękujemy mieszkańcom 4. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców Granica, którą podzieliliśmy na 3 części.

Tegoroczną dekorację świąteczną w kościele wykonały: Barbara i Aleksandra Hanusiak, Grażyna Wietrzyk, Jolanta Milewska, Aneta Worwa, Monika Jątyka, Zofia Worwa z córką Pauliną, Stanisława Bruzda, Kinga Juszczak, Agata Spyrka. Dziękujemy naszym Parafiankom za piękny wystrój naszej świątyni. Wyrażamy wdzięczność Panu Leśniczemu za przekazane choinek do kościoła przez Nadleśnictwo Myślenice. Dziękujemy Orkiestrze Dętej OSP Tokarnia za ubogacenie muzyką i śpiewem liturgii mszy świętej pasterskiej i sumy w Boże Narodzenie.

Renowację ołtarza wsparli Stanisława i Stanisław Filipek, pewna rodzina oraz nasi chorzy, których odwiedziliśmy z Najświętszym Sakramentem: Aniela Jamrozik, Bronisława Pindel, Stanisława Hobot, Anna Pasiowiec, Klementyna i Marian Filipek, Eleonora Jamrozik, Krystyna Molus, Michał Hanusiak, Michalina Kostecka, Marianna Pęcek, Jadwiga Cudak. Bóg zapłać.

W najbliższy czwartek zakończenie roku kalendarzowego. Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. O godz. 17.00 nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacjami i „Te Deum”. Zachęcamy do udziału w tej błagalno-dziękczynnej modlitwie za miniony rok. Zapraszamy także rodziny naszych zmarłych parafian, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Wyczytamy ich imiona, zapalimy znicze pamięci, które po zakończonej Eucharystii członkowie rodzin zaniosą na groby swoich bliskich.

W piątek, 1 stycznia, rozpoczynamy Nowy Rok wołaniem o pokój, zgodę i jedność na świecie, w naszej Ojczyźnie a zwłaszcza w naszej parafii. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w niedzielę.

Solenizantki, solenizantów tego tygodnia oraz czcigodnych jubilatów otaczamy naszą modlitwą i powierzamy opiece Matki Bożej Śnieżnej. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.