Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która wraz z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Pana Jezusa dopełnia dzieła zbawienia. Dziękujemy za trzecią Osobę Trójcy Świętej, która rozwija w nas godność Dziecka Bożego, a odmawiając pobożnie hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” możemy zyskać w dniu dzisiejszym odpust zupełny.

Dziękujemy rodzicom kandydatów do bierzmowania oraz młodzieży za posprzątanie świątyni, porządki wokół naszego kościoła, skoszenie trawy i umycie okien.

O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Dział Niżny, którą podzieliliśmy na 2 części.

Wczoraj abp Marek Jędraszewski wyświęcił 9 nowych kapłanów dla archidiecezji krakowskiej. Wśród nich byli: ks. Krzysztof Mirek, pochodzący ze Stróży oraz ks. Damian Przybytek, który odbywał praktykę diakońską w parafii w Krzczonowie. Wszystkim neoprezbiterom życzymy, aby opierając swoje życie zawsze na Chrystusie, pięknie służyli Bogu i ludziom.

Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz rekomendację zawartą w Komunikacie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej.

Metropolita Krakowski ponownie udzielił dyspensy tylko dla: osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

Limit uczestniczących w nabożeństwach został zniesiony, ale w dalszym ciągu obowiązuje każdego z nas stosowanie się do zaleceń sanitarnych: zachowanie odpowiedniej odległości, co najmniej dwóch metrów, zasłanianie ust i nosa oraz korzystanie z płynów dezynfekujących.

W związku ze zniesieniem limitów, w najbliższą sobotę, tj. 6 czerwca po raz ostatni zostanie odprawiona msze święte niedzielna z kazaniem o godzinie 19.30. Porządek mszy świętych w niedzielę, tj. 7 czerwca: 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 15.30 i 17.00. Od następnej niedzieli (14 czerwca) wracamy do ustalonego porządku nabożeństw sprzed pandemii.

Dziś ostatnie nabożeństwo majowe. Od wtorku tj. 2 czerwca nabożeństwo ku czci NSPJ codziennie o godz. 17.15. Jutro, wyjątkowo, ze względu na bierzmowanie litanię do NSPJ odmówimy po mszy świętej o godz. 7.00.

Bóg zapłać mieszkańcom ról, które przy okazji zamawiania mszy o urodzaje złożyły ofiarę na kościół; jak również wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom za ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła, które zostały przekazane osobiście lub poprzez wpłatę na konto parafialne.

Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte dla udziału ogółu wiernych odprawimy w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Po południu, w naszej Parafii będzie miał miejsce Sakrament Bierzmowania, którego w dwóch grupach o godz. 16.00 i o godz. 18.00 udzieli ks. bp Janusz Mastalski. Prosimy, aby pozostawić możliwość uczestnictwa w tych dwóch mszach świętych świadkom oraz rodzicom i rodzeństwu kandydatów do bierzmowania.

Próba asysty liturgicznej przed bierzmowaniem jutro o godzinie 12.00.

W najbliższy czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Nasze wołanie o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania niech będą pomagały w odbudowaniu zaufania we wspólnocie Kościoła. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Godzina Święta o godz. 16.00. Możliwość spowiedzi od godziny 16.00.

Również w czwartek będziemy mieli możliwość zakupienia strojów komunijnych: o godzinie 16:00 dla dzieci z klasy 3A oraz z Więcierży, a o godz. 16:30 dla dzieci z klasy 3B.

Z racji pierwszego piątku, okazja do spowiedzi świętej od godziny 15.00 w Kaplicy Pojednania.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15 rozpoczniemy nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po różańcu msza św. wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z okolicznościowym kazaniem.

Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Do Domu Ojca odeszła z naszej wspólnoty + Anna Jątyka. Polećmy naszą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Św. Paweł przypomina: „Wszystkim zaś objawia się Duch dla wspólnego dobra”. Ufni w pomoc Bożą czyńmy zadość temu zadaniu.