Zmarła śp. Genowefa Bierówka.Jej pogrzeb odbędzie się jutro, w poniedziałek, tj. 4 marca o godz. 13.00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa przy trumnie naszej Zmarłej Siostry. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom drugiej części roli Urbany za posprzątanie świątyni oraz za porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców trzeciej części tej roli.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godz. 14.15 adorację poprowadzi Apostolstwo Pomocy Duszom w Czyśćcu Cierpiącym.

Gorzkie Żale o godz. 15.00. Za pobożny udział można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

Jutro święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

We wtorek o godz. 19.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

Z racji pierwszego czwartku miesiąca Godzina Święta od godziny 17.00 do 18.00 (adoracja Najświętszego Sakramentu).

W czwartek o 19.00 próba śpiewu grupy muzycznej, która przygotowuje oprawę wokalną Drogi Krzyżowej w piątki o 19.30. Zapraszamy osoby uzdolnione wokalnie do wsparcia sekcji muzycznej i wokalnej.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15 dla dzieci oraz o godz. 19.30. Na to nabożeństwo zapraszamy młodzież, a szczególnie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Następna niedziela, to niedziela „Laetare”. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas 6. Zapraszamy szóstoklasistów wraz z rodzicami na mszę świętą o godzinie 9.00. Po mszy świętej celebracja i spotkanie w kościele.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością” składamy do skarbony jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafialnej wspólnocie.

Organizatorzy „Drogi Krzyżowej o Zmroku” zapraszają w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00 na tradycyjną Drogę Krzyżową na Urbaniej Górze.

Ogłoszenie:
Pani Zofia Janicka, Sołtys wsi Tokarnia, ogłasza, że od dnia 4 marca (poniedziałek) do 15 marca (piątek) w godzinach od 8.00 do 10.00 będzie przyjmować podatki rolne w tutejszej Strażnicy OSP.

Wójt Gminy Tokarnia w imieniu organizatorów: Gminy Tokarnia, Kliszczackiego Centrum Kultury, Instytutu Pamięci Narodowej, Grupy Przyjaciół Historii Ziemi Tokarskiej, Parafii Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni oraz rodziny Filipek serdecznie zaprasza 10 marca 2024 (w przyszłą niedzielę) na uroczyste odsłonięcie pomnika Katarzyny Filipek zamordowanej przez Niemców za udzielanie pomocy Żydom.

Uroczystości rozpocznie msza św. w kościele MB Śnieżnej w Tokarni o godz. 13.00. Po zakończonej eucharystii przejście do parku dworskiego i uroczyste odsłonięcie pomnika Katarzyny Filipek.

Po odsłonięciu pomnika Rodzina Katarzyny Filipek zaprasza P.T. Wszystkich uczestników uroczystości na obiad, który będzie na sali gimnastycznej SP nr 1 w Tokarni.

Szczegóły uroczystości na plakatach oraz stronach KCK i Gminy.

Do 8 marca w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Tokarni trwają zapisy uczniów do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2024/25. Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00.

Do 15 marca trwają zapisy dzieci na rok szkolny 2024/2025 do Samorządowego Przedszkola w Tokarni. Wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkola można pobrać ze strony www.przedszkoletokarnia.edupage.org lub w sekretariacie przedszkola.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia Wielkiego Postu.