W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą otoczmy naszych rodaków żyjących poza granicami Ojczyzny, zwłaszcza z naszej parafii. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flagi narodowej.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Fuły za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Tarnów.

Maj, to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Rodzinnie gromadźmy się przy kapliczkach i w naszych domach na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

Mając za zadanie rozeznawać zmysł ludu Bożego, Jego Świątobliwość Papież Franciszek, uznając wyrażone pragnienia, postanowił polecić, aby do formularza Litanii zwanej „loretańską: włączyć wezwania „Matko miłosierdzia”, „Matko nadziei” i „Pociecho migrantów”.
Pierwsze wezwanie zostanie umieszczone po „Matko Kościoła”, drugie po „Matko łaski Bożej”, trzecie po „Ucieczko grzeszników”.

Jutro, 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia msze święte w naszym kościele odprawiamy o 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 15.30. Nie będzie mszy świętej o godzinie 17.00! Msza święta w intencji Ojczyzny o godzinie 13.00.

Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Do spowiedzi, od godz. 16.30 w tym dniu zapraszamy dzieci po Pierwszej Komunii oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Godzina Święta od 17.00.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 16.30. Przypominamy, iż istotą tej praktyki nie jest bynajmniej spowiedź, ale przyjęcie Komunii Świętej z intencją wynagrodzenia Jezusowi za grzechy własne i innych ludzi.

Spowiadamy codziennie, co najmniej 15 minut przed każdą mszą świętą. Zachęcamy, aby w ciągu tygodnia korzystać z tego sakramentu, nie odkładając go na pierwszy piątek.

W tym roku ze względu na stan epidemii tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę nie odbędzie się. W imieniu abp. Marka Jędraszewskiego zapraszamy do udziału w mszy świętej w najbliższą niedzielę, tj. 9 maja br. o godz. 10.00 na Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce, której przewodniczyć będzie abp Józef Górzyński, Metropolita Warmiński.

W niedzielę 16 maja będziemy przeżywać Pierwszą Komunię Świętą dzieci z klas trzecich. Z racji aktualnej sytuacji pandemicznej i obostrzeń, które niewiele się zmieniły, musimy podzielić dzieci na 2 grupy. O godzinie 11.00 przyjmą Pierwszą Komunię Świętą dzieci z Więcierży, o godzinie 13.00 dzieci z Tokarni.

Z racji, iż w dalszym ciągu obowiązują nas limity w kościołach, wewnątrz naszej świątyni wraz z dziećmi komunijnymi mogą uczestniczyć tylko ich rodzice i rodzeństwo. Na prośbę rodziców, pozostałych członków rodziny, w tym dziadków, rodziców chrzestnych i krewnych prosimy o wyrozumiałość i pozostanie na zewnątrz kościoła lub duchową łączność poprzez przekaz internetowy.

Wiernych, bezpośrednio niezwiązanych z uroczystością komunijną zapraszamy na msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00.

Sytuacja istnienia pandemii i związanych z nią restrykcji jest od nas – duszpasterzy – niezależna i wszyscy musimy dostosować się do istniejącej sytuacji i związanych z nią zasad funkcjonowania. Dlatego prosimy o wyrozumiałość, o którą prosimy od ponad roku, przy każdej możliwej okazji. Dziękujemy tym wszystkim, którzy podchodzą do naszych próśb ze zrozumieniem, życzliwością i pokorą.

Parafian, a zwłaszcza grupy modlitewne, prosimy o codzienną modlitwę w intencji dzieci oraz ich rodzin o głębokie, religijne i duchowe przeżycie uroczystości pierwszokomunijnej, aby stała się ona rzeczywistym spotkaniem z Panem Jezusem – Przyjacielem na całe życie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ogłoszenie
Szkoła Muzyczna ogłasza nabór uczniów do klasy 1. dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Szczegółowe informacje na stronie internetowej lub w sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych w Krzczonowie.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych i opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.