Dziękujemy mieszkańcom 2. części ról Hoboty i Gwiżdże za posprzątanie świątyni oraz porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tych ról.

Dzisiaj, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzane są badania niedzielnych praktyk religijnych. Dziękujemy naszym Parafiankom za podjęcie się tego zadania.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 15.00. Do tej modlitwy zaprasza nas sama Matka Najświętsza! Aby odpowiedzieć na prośbę Maryi bardzo serdecznie prosimy rodziców, aby zachęcali dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym.

W środy października Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie odprawiana przed mszą św. wieczorną.

W piątek, tj. 14 października będziemy świętować Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Szanownym Państwu Dyrektorom, Nauczycielom, Katechetkom, Kapłanom, Wychowawcom, Wszystkim Pracownikom naszych szkół i placówek oświatowych, życzymy wielu sukcesów, spełnienia zawodowego, a także nieustającej inspiracji – tak potrzebnej w pracy z młodymi ludźmi. Niech osiągnięcia uczniów będą przynosiły Państwu radość i dawały poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

W najbliższą niedzielę, 16 października będziemy obchodzili w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Po mszach świętych młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie kwestować na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia dla zdolnej, niezamożnej młodzieży z małych miejscowości i terenów wiejskich. Zechciejmy wesprzeć ten żywy i piękny pomnik ku czci św. Papieża – Polaka.

Przygotowujemy się do wyborów do Rady Parafialnej, która jest formą współodpowiedzialności za budowanie Mistycznego Ciała Chrystusa i współpracy duchowieństwa z wiernymi. Rada Parafialna ma charakter apostolski, stąd zasadniczo nie dotyczy spraw materialnych i bytowych. Główna funkcja Rady Duszpasterskiej polega na współpracy z duszpasterzami w podejmowaniu inicjatyw, które wiążą się z życiem wspólnoty parafialnej.

Ponieważ wykonywanie tych zadań wymaga od członków Rady Parafialnej dojrzałości duchowej i odpowiedniego poziomu religijnej wiedzy, w skład Rady nie mogą wchodzić osoby obłożone karami kościelnymi, w powszechnym odczuciu Parafian niegodne do pełnienia tej funkcji. Do Rady może należeć osoba pełnoletnia, wierząca i praktykująca, bez przeszkód kanonicznych, odznaczająca się roztropnością i uczciwością, oraz czynnym zaangażowaniem w życie parafii.

Niebawem przedstawimy szczegóły dotyczące zasad wyboru do Rady Parafialnej oraz kalendarz wyborczy.

Zbliża się miesiąc listopad i nowy rok modlitw za naszych bliskich Zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Wśród solenizantów tego tygodnia jest p. Teresa Hans, założycielka i prowadząca scholę Śnieżnej Pani. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia.