Dziś przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Odpust w Łętowni. Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Co roku Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwraca naszą uwagę na wybrany kraj szczególnie doświadczany prześladowaniami chrześcijan. W tym roku jest to Pakistan, kraj, gdzie katolicy stanowią 0,6% całej ludności. Módlmy się za nasze siostry i naszych braci, szczególnie za tych, którzy są prześladowani i mordowani z powodu wyznawanej wiary.

Dziękujemy mieszkańcom ról Perły i Pawlaki za posprzątanie świątyni, udekorowanie ołtarza kwiatami i za złożoną ofiarę na kościół. Dziękujemy nowożeńcom za dofinansowanie zakupu kwiatów. W tym tygodniu o porządki w świątyni i wokół kościoła prosimy mieszkańców ról: Durki, Kiełtyki i Bugaje, które podzieliliśmy na 5 części.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: Edward Zadora z rodziną; Władysław Radoń; Marta i Paweł Hobot; Maria i Zbigniew Filipek z rodziną. Bóg zapłać.

Zbiórka kandydatów na ministrantów we wtorek o godzinie 16.30.

Do środy odprawiamy nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. W środę prosimy, aby na ostatni różaniec dzieci przyniosły podpisane (imię, nazwisko, klasa lub wiek dziecka) plansze z przyklejonymi obrazkami.

Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej przed Uroczystością Wszystkich Świętych, codziennie (od poniedziałku do środy) od godziny 17.00.

Przed nami listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii po mszach św. lub w kancelarii parafialnej (do środy włącznie) w godzinach od 16.00 do 16.45.

1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Czcimy w tym dniu wszystkich, którzy osiągnęli już chwałę zbawionych w niebie. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. godz. 15.30. O godz. 14.00 zostanie odprawiona na cmentarzu msza św. (jeśli będzie padał deszcz, to w kościele) w intencji naszych zmarłych. Po mszy św. procesja na cmentarzu z wypominkami za zmarłych.

Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wierni, którzy nawiedzą pobożnie cmentarz i przynajmniej w myśli pomodą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące: odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

Dnia 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. O godz. 17.15 procesja za zmarłych połączona z wypominkami i modlitwą różańcową po kościele.

Od 2 do 8 listopada o godz. 17.15 będziemy wyczytywać wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową za zmarłych. W niedzielę wypominki z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Jezus odpowiada proszącemu: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”. Niech wiara pomaga nam z nadzieją przeżywać każdą chwilę na cmentarzu i modlić się za zmarłych. Wszystkim życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli.