W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Mikołajczyk, śp. Klemensa Mirka i śp. Zofii Proszek. Polećmy dusze Zmarłych z naszej wspólnoty Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom roli Koty za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Lipki.

Dziękujemy narzeczonym: Rafałowi Hanusiakowi i Joannie Filipiec oraz rodzicom Leny Barglik za ofiarę na kościół.

Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jutro, w kalendarzu liturgicznym uroczystość św. Stanisława Biskup i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. To dzień imienin m.in. kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego, Seniora oraz zasłużonego dla parafii, naszego kościelnego p. Stanisława, których polecamy Waszej modlitwie.

Maj to miesiąc, w którym w sposób szczególny wpatrujemy się w Maryję, Matkę naszego Boga. Nabożeństwo majowe odprawiamy w kościele codziennie o godz. 17.30. Niech nie będzie w naszej parafii – której patronuje Matka Boża Śnieżna – rodziny, która przynajmniej raz, nie wzięłaby udziału w tym pięknym nabożeństwie. Majówka dzisiaj o godz. 15.00.

We wtorek o godz. 16.00 próba liturgiczna dla dzieci pierwszokomunijnych.

W piątek, na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas ósmych wraz z rodzicami. Po mszy św. spotkanie organizacyjne dla rodziców.

Przed nami majówka dla dzieci i młodzieży w Krzeczowie pod krzyżem św. Jana Pawła II. Będzie ona miała miejsce w sobotę, 13 maja. Nasza parafia organizuje wyjazd na tę majówkę dla ministrantów, lektorów, scholi parafialnej oraz dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania. W programie m.in.: gra terenowa, msza święta, grill oraz koncert zespołu „Małe TGD”, którego przebój „Góry do góry” zna chyba każdy z nas, nie tylko dzieci. Zapisy po mszy św. w zakrystii. Wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 8.30.

Organizatorem majówki są: Duszpasterstwo Dzieci i młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Parafia św. Wojciecha BM w Krzeczowie oraz nasz Dekanat. Nasz parafia dołącza także do grona mecenasów majówki. Za tydzień, przed kościołem, po każdej mszy świętej będzie miała miejsce dobrowolna kwesta mająca na celu pomoc w organizacji tego wydarzenia (chodzi głównie o zapewnienie uczestnikom posiłku).

Tegoroczna tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie miała miejsce w niedzielę 14 maja. Uroczysta procesja wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie mszy świętej przewodniczył będzie i homilię wygłosi bp Jan Kopiec, biskup senior Diecezji Gliwickiej. Niech udział w krakowskich uroczystościach będzie naszym wspólnym świadectwem wiary w Boga, miłości do Niego i pokładanej w Nim nadziei.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice, s. Grażynie, która w tym roku świętuje Srebrny Jubileusz profesji zakonnej; nowożeńcom, którzy stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.