Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Brzegi za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę od całej roli. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Ofiarę na kościół złożyli Natalia i Patryk Makuskowie.

Po zakończonej mszy świętej (sumie) o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego do godz. 15.30. Znajdźmy czas na modlitwę i kontemplację Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

W najbliższą środę, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. Msze święte tego dnia o godz: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. O godz: 17.30 odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Podejmując apel Przewodniczącego KEP nasz Metropolita poleca przeprowadzenie w tym dniu zbiórki do puszek przed kościołem na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata. O przeprowadzenie kwesty prosimy Straż Honorową NSPJ.

Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia.
W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi. Od środy w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres Komunii św. wielkanocnej, który trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (12 czerwca).

Okazja do spowiedzi świętej – jutro i we wtorek od godziny 17.30.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci oraz o godz. 19.30. Na to nabożeństwo zapraszamy młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania. Po Drodze Krzyżowej o 19.30 spotkanie młodzieży z klas 8 i ich rodziców. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Za pobożny udział można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Leszek Skaliński, dyrektor Domu Rekolekcyjnego „Ciszy i Słowa” w Więciórce. Po zakończeniu nabożeństwa msza święta popołudniowa.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia.
Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.