Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Urbany za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za ofiarę złożoną na kościół od całej roli. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 4. części tej roli.

Ofiarę na kościół złożyli narzeczeni: Iwona Jabcoń i Marcin Żądło.

Witamy w naszej parafii ks. dra Krzysztofa Białowąsa, postulatora rzymskiego prowadzącego proces bł. Dominika Spadafory i dzisiejszego kaznodzieję. To dzięki uprzemości ks. Krzysztofa nasza parafia otrzymała cenny, duchowy dar – relikwie „ex corpore” (pierwszego stopnia) bł. Carlo Acutisa, włoskiego nastolatka i radosnego świadka Ewangelii, które zostaną dzisiaj na mszy św. o godz. 9.00 uroczyście wprowadzone do naszej Parafii. Po mszach świętych będziemy mieli okazję złożyć stosowny dobrowolny dar materialny przeznaczony na rozwój kultu.

Dzisiaj, w kalendarzu liturgicznym obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży.

W ramach trwającego triduum z okazji święta św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży zostanie odprawiona dzisiaj Droga Krzyżowa na Urbaniej Górze. Rozważania poprowadzi młodzież naszej parafii. Rozpoczęcie nabożeństwa o godzinie 17.00 przy pierwszej stacji. Będziemy modlić się i prosić o dar silnej wiary dla naszych dzieci i młodzieży oraz odwagę dawania jej świadectwa w codziennym życiu.
W razie deszczu, Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w kościele o godz. 17.00.

Ogłoszenia, o które nas poproszono:

Wójt Gminy Tokarnia oraz Kliszczackie Centrum Kultury zapraszają na 78. rocznicę Pacyfikacji Zawadki. Uroczystości odbędą się w następną niedzielę, tj. 25 września. Rozpocznie je 3. Rajd Śladami AK w Masywie Kotonia, który wyruszy o godzinie 8.00 sprzed Dworu Tagrowskich. Msza św. polowa zostanie odprawiona pod pomnikiem w Zawadce o godz. 14.00. Zapraszamy.

Wójt Gminy Tokarnia informuje, że trwa kontrola segregacji odpadów komunalnych. W przypadku nieprawidłowej segregacji lub braku kodów kreskowych pracownicy firmy wywozowej nie odbiorą worków zostawiając odpady do ponownej segregacji i naklejają stosowną naklejkę. Uprzejmie prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do wymogów, co będzie korzystne dla nas wszystkich i naszego otoczenia.
Dodatkowo informujmy, że w celu obniżenia kosztów wywozu odpadów każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można dostarczyć do Urzędu Gminy, która ma podpisane porozumienie z firmą utylizującą ten sprzęt bezpłatnie.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach. Błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia.