Dzisiejsza niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Obecny rok poświęcony jest osobie św. Brata Alberta, szczególnego patrona i świadka miłosierdzia, którego życiowa dewiza: „być dobrym jak chleb” stanowi dla nas inspirujący przykład urzeczywistniania w praktyce miłosierdzia. Dzisiaj także rozpoczyna się 73. Tydzień Miłosierdzia.

Tak, jak wspominaliśmy, wspieramy dzisiaj budowę nowego kościoła. Po mszach św. będziemy mieli okazję, aby podczas dobrowolnej zbiórki do puszek wesprzeć wspólnotę parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP z jej duszpasterzem w budowie świątyni. Bądźmy więc hojni i miłosierni.

Dziękujemy mieszkańcom roli Chlebierzówka i Molusy za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, udekorowanie ołtarza kwiatami i złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu uprzejmie prosimy mieszkańców 1-ej części roli Knapy, którą podzieliliśmy na 6 części.

Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które obchodzą w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy we wtorek na godzinę 19.00 do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

Pierwsza próba śpiewu dzieci pierwszokomunijnych w najbliższą sobotę o godzinie 10.00 w salce parafialnej.

Ze względu na Pierwszą Komunię Świętą, chrztów w maju udzielać będziemy w 3. niedzielę wyjątkowo na mszy św. o godzinie 9.00.

Dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej, rodzicom dzieci: Elizy, Piotra i Adriana; narzeczonym: Marcinowi Kluska i Aleksandrze Dziadkowiec za ofiary złożone na kościół; oraz p. Marii Kurowskiej z Krakowa za ofiarę na kwiaty dla MB Śnieżnej, p. Czesławie Kluska za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i św. Jerzego, męczennika.

Wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty.

Piątek – wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, wielkiego czciciela NMP.

Sobota – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i dra Kościoła, patronki Europy.

Sobota, to także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W tym dniu, w obozie w Dachau, Amerykanie uwolnili 820 kapłanów; a w czasie wojny zostało zamordowanych prawie 3000 duchownych. Módlmy się również o nowe powołania.

Papież Franciszek zwraca naszą uwagę na to, że „nadszedł czas, aby zrobić miejsce wyobraźni miłosierdzia”. Niech Maryja, Matka Miłosierdzia wyprasza paschalną radość wszystkim zaangażowanym w dzieła charytatywne, a Jej wstawiennictwo przymnaża apostołów miłosierdzia na wzór św. Brata Alberta.