Dziękujemy p. Łucji i p. Stanisławowi za posprzątanie świątyni i zdezynfekowanie ławek w naszym kościele.

Dziękujemy tym osobom, które z racji 3. niedzieli miesiąca – w tej nadzwyczajnej sytuacji – pamiętali o materialnym wsparciu naszej wspólnoty i wpłacili na konto parafialne ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać.

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, w poczuciu największej odpowiedzialności za zdrowie i życie odwołujemy wielkopostne rekolekcje parafialne z udziałem ogółu wiernych. Nauki rekolekcyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych będą transmitowane przez internet. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w mszy świętej i wysłuchania nauki rekolekcyjnej dla chorych, samotnych i cierpiących, którą będziemy transmitować w najbliższą sobotę o godzinie 10.00, a o godzinie 18.00 msza święta z nauką dla małżonków i odnowieniem przysięgi małżeńskiej. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w następną niedzielę.

Zachęcamy do łączności duchowej ze wspólnotą parafialną poprzez transmisje internetowe. Codziennie odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Każdego dnia odmawiamy różaniec o godzinie 17.15. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godzinie 19.30. Transmitujemy także codziennie mszę świętą wieczorną. Msze święte w niedzielę transmitowane są na żywo o godzinie: 7.00; 9.00; 11.00 i 15.30.

W środę Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Rozpoczęcie Adopcji połączymy z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Osoby, które podejmą duchową adopcję proszone są o przesłanie na emaila parafialnego informacji o podjęciu duchowej adopcji dziecka poczętego. Niech obecne zagrożenie życia tym bardziej mobilizuje nas do modlitwy i troski o poczęte życie.

W sytuacji, kiedy nie możemy przystąpić do komunii sakramentalnej możemy się wzmocnić komunią duchową. Do przyjmowania Pana Jezusa duchowo nie potrzeba ani się spowiadać, ani zachowywać postu. Warunkiem jest, aby mieć w sercu gorące pragnienie przyjęcia Pana Jezusa.

Zmiana czasu na letni, z soboty na niedzielę – śpimy godzinę krócej.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb + Walentego Jurczaka. Polećmy duszę naszego brata Bożemu Miłosierdziu.

Niech Bóg nam błogosławi, a Matka Boża Śnieżna wyprasza nam potrzebne łaski.