W liturgii wspominamy św. Filipa Nereusza. Z okazji Dnia Matki ogarniamy modlitwą wszystkie Mamy i życzymy, aby wstawiennictwo Matki Bożej było udziałem każdej rodzicielki, a wdzięczność pociech była codzienną radością.

Dziś w naszej parafii rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy ks. Krzysztofowi, p. Bożenie, katechetce; ks. Pawłowi, p. Teresie Hans, p. organiście i p. kościelnemu za poświęcony czas i przygotowanie tej uroczystości.

Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i złożony dar materialny przeznaczony na malowanie. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Zagrody i Dziubras Dolny, które podzieliliśmy na 5 części.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia dzisiejszej uroczystości składamy serdeczne: Bóg zapłać.

Dziękujemy Jadwidze Gościej; pewnej rodzinie z roli Urbany, oraz mieszkańcom ról: Młyny, Fuły, Tarnów, Florki, Przymiarki; Dział Wyżny; Gębki, Koty, Lipki, Bugaje; Dziury i Kocury za ofiary złożone na kościół.

Jutro, we wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, tzw. „dni krzyżowe”. W „dni krzyżowe” o godzinie 17.30 (jeśli będzie tylko ładna pogoda) procesja z Najświętszym Sakramentem i Litanią do Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami. Będziemy razem prosić dobrego Boga o dobre, obfite zbiory oraz o sprzyjającą pogodę.

Zbiórki LSO: dla kandydatów we wtorek o godz. 16.30; dla lektorów i kandydatów na lektorów w czwartek po mszy św. wieczornej, a dla ministrantów w sobotę o godz. 10.30.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo maryjne z procesją różańcową wokół świątyni o godz. 17.30. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami. Prosimy także Róże Różańcowe z różańcem.

Poświęcenie pól w następną niedzielę, tj. 2 czerwca, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po mszy św. popołudniowej ok. 16.30. Już dzisiaj prosimy o wyznaczenie dwóch kierowców: jeden z Tokarni, a drugi z Więcierzy. Zapisy kierowców w zakrystii.

Arcybiskup Marek Jędraszewski mianował ks. Roberta Bukałę nowym proboszczem w parafii NMP Królowej Polski w Stóży. Dziś odbywa się kanoniczne objęcie parafii przez ks. Proboszcza. Polećmy ks. Roberta opiece Pana Jezusa, Dobrego Pasterza i Najświętszej Maryi Pannie, Matce Kościoła.

W imieniu kapelmistrza Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokarni oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu serdecznie zapraszamy dzisiaj o 20.45 na koncert, który dedykowany jest naszym kochanym Mamom. W godzinie Apelu Jasnogórskiego, w naszym parafialnym kościele, poprzez pieśni maryjne będziemy także wysławiać Matkę Bożą Śnieżną, naszą Patronkę.