Dziękujemy mieszkańcom trzeciej części ról: Jurczaki, Debenosy, Kudły i Kanie za posprzątanie świątyni, za udekorowanie ołtarza kwiatami i złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o porządki w świątyni prosimy mieszkańców czwartej części tychże ról, które podzieliliśmy na 5 części.

Dzisiaj Dożynki Gminne. Mszy św. dziękczynnej za plony o godzinie 14.00 przewodniczyć będzie ks. Jan Dziubek, proboszcz z Krzczonowa. Po mszy św. przemarsz na stadion z Orkiestrą Dętą OSP Tokarnia.

Dziękujemy naszym Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę i liczny udział w odpuście parafialnym. Bóg zapłać p. Zofii Janickiej, Sołtys wsi Tokarnia za podarowany chleb do darów ofiarnych w czasie sumy odpustowej.

Podziękowania dla wszystkich, którzy swoim poświęconym czasem, ciężką pracą i talentem podzielili się razem z nami organizując dla nas 4. Dobroczynny Piknik Rodzinny.

Do grona tych, którzy nas wsparli dołączyli: Anna i Marian Hanusiak; Michalina i Zbigniew Klimas; Małgorzata i Janusz Dziubras; Katarzyna i Dariusz Hanusiak; Zofia i Stanisław Korabik; Maria Worwa; Stanisław Winter, Sylwia Mirowska-Ignacok; Stanisław Nawara; Józef Wrona; Anna Wolska; Józef Górka, właściciel Firmy „Wędzonka”; Ryszard Zawadzki, Firma „Jurajska”; Jan Burkat, właściciel „Starej Cegielni”; Józef Wróbel, prezes Spółdzielni Gminnej „Samopomoc Chłopska”.

Wszystkim z całego serca dziękujemy. Pełna lista organizatorów, fundatorów, ofiarodawców i darczyńców na stronie internetowej, FB naszej parafii oraz w gablocie w wejściu do kościoła.

Dziękujemy, że pomimo niesprzyjającej pogody przyszliście, ażeby radośnie i rodzinnie razem ze swymi dziećmi świętować odpust ku czci naszej Matki – Opiekunki dzieci. Że po raz kolejny daliśmy świadectwo, że w ważnych momentach potrafimy się wspierać, być razem, modlić się i radować. Że tylko wspólnie można robić wartościowe rzeczy i osiągnąć zamierzony cel.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: Katarzyna i Franciszek Trybała; grupa śpiewacza „Tokarzanki”; Maria Zadora; Edward Ostój z rodziną; pewna osoba; rodzina Kamińskich i rodzina Wróbel. Bóg zapłać.

W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dożynki Parafialne. Msze św. jak w niedzielę. Msza św. dziękczynna w podziękowaniu za plony o godzinie 11.00. Poświęcenie kwiatów, ziół i owoców podczas każdej mszy św.

W najbliższy piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, potem adoracja do godz. 18.30. O godz. 20.30 Koronka, Apel Jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na malowanie kościoła.

Św. Paweł poleca: „Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważanie – wraz z wszelką złością”. Niech orędownictwo Maryi pomaga nam w uszlachetnieniu codzienności.