Dzisiaj, tradycyjnie, w II Niedzielę Adwentu, po raz 21. obchodzimy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. W tym roku w sposób szczególny modlimy się o pokój na Białorusi. Przed kościołem dobrowolna kwesta do puszek.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy dzisiaj św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Wczoraj, niespodziewanie podczas rorat nawiedził także i nas. Dziękujemy Janowi Burkatowi za ufundowanie 250 paczek ze słodyczami; Dariuszowi Hanusiakowi i Katarzynie Korzeń za wsparcie Świętego Mikołaja, a Walentemu Hanusiakowi z synami za bezinteresowny transport paczek.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Dzisiaj, po zakończeniu mszy św. o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W trakcie adoracji do godziny 15.00 razem z członkiniami Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym będziemy modlić się za dusze w czyśćcu cierpiące.

Jutro wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

Roraty, codziennie o godz. 18:00. Podczas spotkań adwentowych odkrywamy największy „Cud nad Cudami”, którym jest Eucharystia. Tegoroczne Roraty transmitujemy przez Internet.

We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30. Na dodatkową w tym dniu mszę świętą o godz.16:30 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i dziadkami. Na tej mszy zostaną poświęcone i wręczone dzieciom medaliki Matki Bożej Niepokalanej.

Ofiarę na renowację ołtarza głównego złożyli: Anna i Franciszek Zadora; rodzina Bierówka z roli Hoboty; Maria Czyszczoń; Róża Niepokalanego Poczęcia NMP; Czesława Kosek; rodzina z Krakowa i Bronisław Kluska. Wszystkim hojnym Parafianom dziękujemy za stałą troskę o piękno naszej świątyni.

W sobotę oprócz mszy św. o godz. 18:00 dodatkowa msza święta o godz. 16:30. W niedzielę msze o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 13:00, 15:30 i 17:00.

W zakrystii są do nabycia pobłogosławione opłatki i świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Józefę Pęcek, śp. Zdzisława Gwiżdża i śp. Władysława Cudaka. Polećmy naszych zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Solenizantki, solenizantów i jubilatów otaczamy naszą serdeczną modlitwą i powierzamy opiece Matki Bożej, Patronce Adwentu. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.