Dziękujemy za pobożny udział w procesji Bożego Ciała, oraz za przygotowanie ołtarzy mieszkańcom roli Osiedle; Durki i Bugaje; Gębki; oraz członkiniom Róż Różańcowych.

Dziękujemy dziewczynkom, które sypały kwiaty; chłopcom z dzwoneczkami; Liturgicznej Służbie Ołtarza; dzieciom w strojach komunijnych; pocztom sztandarowym; paniom i dziewczętom niosącym feretrony, figury i różaniec; orkiestrze OSP, strażakom w strojach galowych, Kliszczakom w strojach regionalnych i tym, którzy nieśli baldachim; wszystkim rodzinom, naszym parafianom i gościom. Dziękujemy za udekorowanie okien domów, jak również całej trasy procesji. Dziękujemy Policji z Myślenic oraz strażakom za pomoc w zabezpieczeniu ruchu drogowego.

Dziękujemy mieszkańcom 6-ej części roli Wierdonki za posprzątanie kościoła i kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Granica, którą podzieliliśmy na 3 części.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30.

We wtorek obchodzimy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych.

W środę, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika. Pierwszy dzień nabożeństw czerwcowych, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. wotywna o Eucharystii o godz. 18.00. O godz. 17.00 rozpoczniemy Godzinę Świętą. O godz. 17.30 uroczysta procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przynieśmy tego dnia do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je, oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po mszy św. obrzęd błogosławieństwa dzieci.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To patronalne święto Arcybractwa Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przy tej okazji pragniemy – na ręce p. Anny Hanusiak – podziękować wszystkim jego członkom za te niezliczone godziny spędzone na czuwaniu i na modlitwie w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem. Za podjęte dzieła, prace i ofiary przeznaczane na rzecz kościoła. Dziękując, wyrażamy także nadzieję, że dzięki waszej postawie, tak bardzo czytelnej, dołączą do tej wspólnoty ludzie młodzi, chętni do tego, by włączyć się w to wielkie czuwanie przy Bożym Sercu, odkrywając Jego wielkość i miłość wobec każdego człowieka. Bóg zapłać!

Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w pierwszy piątek o godz. 6.30. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów, oraz rocznicę ogłoszenia ks. Kard. Stanisława Dziwisza, metropolitą krakowskim (2005). W naszej serdecznej modlitwie polećmy Bogu przez wstawiennictwo Pani Tokarskiej naszego Pasterza. Spowiedź święta od godziny 16.30. O godz. 17.30 uroczysta procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30. Rocznica święceń biskupich ks. bp Jana Szkodonia.

W następna niedzielę, 5 czerwca zapraszamy wszystkich lubiących bliski kontakt z przyrodą i kochających góry na „Rodzinne Wędrowanie” w ramach projektu „Odkryj Beskid Wyspowy”. W tym dniu będziemy odkrywać uroki Urbaniej Góry i podziwiać piękno Kalwarii Tokarskiej. Zbiórka uczestników o godz. 9.00 na parkingu przed budynkiem Gminy. W trakcie wspinaczki poświęcimy nowo odrestaurowane stacje Drogi Krzyżowej. Ok. godz. 11.00 pod szczytem Urbaniej Góry zostanie odprawiona msza św. polowa w intencji wszystkich, którzy chodzą po górach. W programie: występy Orkiestry OSP z Tokarni i naszych zespołów regionalnych; konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, gminie i parafii. Nie zabraknie także bigosu i smacznej kiełbaski beskidzkiej z grilla. Uczestnictwo w wyprawie nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność. Zostawmy na chwilę stresy dnia codziennego, by móc w rodzinnym gronie wypocząć aktywnie w górskim klimacie.

Partnerem naszej tegorocznej akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” jest Wydawnictwo „Biały Kruk”, które ufundowało piękne albumy na nagrody w konkursach. Jednocześnie informujemy, że zarówno dzisiaj, jak i w przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać albumu tego Wydawnictwa: „966. Chrzest Polski”, „Biblia Młodych. Opowieści ze Starego i Nowego Testamentu” (ks. bp Antoni Długosz), oraz „Uczynki Miłosierdzia” (ks. prof. Waldemar Chrostowski) w promocyjnych cenach. Zachęcamy do nabycia.

Wyrażamy wdzięczność różom różańcowym; anonimowej osobie; pewnej rodzinie z roli Urbany; oraz z Zawadki; Zofii i Edwardowi Zadora; rodzinie Romaniak; Krystynie, Wiktorii i Józefowi Proszkom; pewnej osobie z Krakowa; rodzinie Halek; mieszkańcom roli Durki, Bugaje i Osiedle za ofiary na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Dziękujemy mieszkańcom roli Gębki za zamówione 2 msze św.: jedna w intencji o urodzaje i druga za zmarłych, oraz za zamówioną mszę św. za żywych i zmarłych przez mieszkańców roli Osiedle.

Dziękujemy także pewnej rodzinie za dar materialny na kościół, a dokładnie przeznaczony na koszty związane z instalacją wentylacji mechanicznej.

Wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą, oraz darem materialnym wspierają nasze inwestycje prowadzone przy kościele i parafii z całego serca dziękujemy.

Dziękujemy p. Andrzejowi Romaniakowi za pomoc finansową przy zakupie słodkich upominków dla dzieci, które sypały kwiaty na procesji Bożego Ciała.

18 czerwca (sobota) zapraszamy na ogólnopolską Pielgrzymkę Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godz. 7.00.

23 czerwca (czwartek) organizujemy parafialną pielgrzymkę do Zubrzycy Górnej do naszego starego kościółka. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godz. 15.00.

Zapisy na obie pielgrzymki u p. Anny Hanusiak do 15 czerwca włącznie.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i potrzebnych darów nieba na każdy dzień.