W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Gwiżdż. Polećmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części ról Hoboty i Gwiżdże za posprzątanie świątyni oraz porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 4. i ostatniej części tych ról.

Ofiarę na kościół złożyła pewna rodzina z roli Kostruchy.

Dzisiaj, z racji 3. niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła. Przy tej okazji dziękujemy Wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają naszą parafialną wspólnotę, dbając także o piękno naszej świątyni.

Dziękujemy p. Janowi Budzie za bezpłatny transport dwóch ostatnich z siedmiu żyrandoli, które zostały poddane renowacji w renomowanej krakowskiej firmie „Aladyn”. Dzięki życzliwości p. Wiesława Chuchrzaka, Stanisława Nawary i jego synów powróciły one na swoje miejsce, by nie tylko dawać światło, ale także stać się ozdobą wnętrza naszej świątyni. Wszystkim, którzy wsparli dzieło odnowy żyrandoli składamy nasze stokrotne: „Bóg zapłać”.

W dniu dzisiejszym obchodzimy w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Po mszach świętych młodzież ze Szkolnego Koła Caritas kwestuje na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zechciejmy i my wesprzeć ten żywy i piękny pomnik ku czci św. Papieża – Polaka.

W ubiegłą niedzielę przeprowadziliśmy badania niedzielnych praktyk religijnych. Dziękujemy naszym Parafiankom i Służbie Liturgicznej za podjęcie się tego zadania.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 15.00. Bardzo serdecznie prosimy rodziców, aby zachęcali swoje dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. W poniedziałki zapraszamy szczególnie dzieci z klas trzecich, a w piątki młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Postarajmy się także, aby przynajmniej jeden raz cała rodzina wzięła udział w tym nabożeństwie.

W środy października Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest odprawiana przed mszą św. wieczorną.

Za tydzień zostaną rozdane karty wyborcze, na których wpiszemy imię i nazwisko naszej kandydatki czy kandydata do Duszpasterskiej Rady Parafialnej z krótką charakterystyką danej osoby. Wypełnione karty wrzucimy do urny wyborczej w niedzielę 30 października.
Przypominamy, że do Rady może należeć jedynie osoba pełnoletnia, wierząca i praktykująca, na stałe zamieszkująca na terenie parafii, bez przeszkód kanonicznych, odznaczająca się roztropnością i uczciwością, oraz czynnym zaangażowaniem w życie parafii.
Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, sześciu Parafian, których imiona i nazwiska będą powtarzać się najczęściej, zostaną z wyboru powołani do Rady Parafialnej. Statut Duszpasterskiej Rady Parafialnej znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się ze Statutem, w nim bowiem znajdziemy wszystkie potrzebne informacje, zarówno te związane z wyborami, jak i funkcjonowaniem naszej Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

Zbliża się miesiąc listopad i nowy rok modlitw za naszych bliskich Zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy, aby imiona i nazwiska naszych kochanych Zmarłych wypisywać DRUKOWANYMI LITERAMI, najlepiej w mianowniku: (np. Jan Kowalski, żona Maria, Józef, syn; Zofia, córka).

W przyszłą niedzielę, tj. 23 października, będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, znany także jako Niedziela Misyjna. Tematem przewodnim są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Będziecie moimi świadkami”. W tym dniu, w naszej parafii będziemy gościli ks. Jerzego Gugałę, pallotyna, rekolekcjonistę i misjonarza ludowego, który pracuje w Sekretariacie Misyjnym. Po każdej mszy św. będziemy mieli okazję nabyć m.in.: książki o tematyce religijnej, kawę misyjną oraz złożyć dobrowolny dar z przeznaczeniem na misje.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dzisiaj nasza schola parafialna „Śnieżnej Pani” bierze udział w XXIV Rejonowym Przeglądzie Pieśni Religijnej w Myślenicach. Wesprzyjmy ich naszą modlitwą.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia.