Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zamiast kazania po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy mieszkańcom 3-szej części roli Dziubras Górny za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O porządki w kościele tym tygodniu prosimy mieszkańców 1-szej części roli Kostruchy, którą podzieliliśmy na 3 części.

Dziękujemy p. Edwardowi Ostój za dwa worki ziemniaków ofiarowanych do kuchni na plebanię.

Dziękujemy Krzysztofowi Makuskowi i Adrianowi Nosidlakowi za skoszenie trawy wokół kościoła.

Dziękujemy p. Stanisławowi Wróblowi, komendantowi OSP, Łukaszowi Wróblowi za pomoc przy wypompowywaniu wody ze stawu.

Dziękujemy Andrzejowi Gwiżdżowi, Szymkowi Hanusiakowi, Sylwii Makusek, Mateuszowi Makuskowi, Krzysztofowi Makuskowi, Kacprowi Makuskowi za pomoc przy łowieniu ryb.

W ubiegłym tygodniu przy czyszczeniu stawu pracowali z roli Madonie: Jan Makusek, Przemysław Bruzda, Michał Pęcek, Marian Pęcek, Jan Jędrocha, Marek Filipek, Daniel Pęcek, Janusz Jędrocha, Filip Janus; z roli Mizery: Wacław Dyrcz, Paweł Pęcek, Adam Naskręt, Jan Mizera, Józef Hanusiak; z roli Kusiki: Wacław Pieron, Robert Hobot, Wojciech Pęcek, Marek Mizera, Krzysztof Szczepaniak.

W tym tygodniu (w zależności od pogody) zapraszamy do pracy po czterech mężczyzn: dalsza część roli Mizery, Kusiki, Knapy, Perły i Pawlaki.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

We wtorek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszach świętych pobłogosławimy nasiona przeznaczone do siewu.

Środa – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. Po Mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek – Msza św. za zmarłych.

W przyszłą niedzielę 13 września XXIII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Przewodnie hasło tegorocznej pielgrzymki „Miłosierdzie w moim domu”, to zarazem program i zachęta do owocnego przeżywania rozpoczynającego się w Kościele Roku Miłosierdzia. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godzinie 9.00 przy stacji „u Piłata”. Przed Mszą świętą o godzinie 11.00 wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.

Również 13 września rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Będzie on obchodzony po raz piąty w dniach 13-19 września br. Na Mszach św. odczytamy list pasterski biskupów przygotowany specjanie na tę okazję.

Przypominamy, że Msze św. w tygodniu w kościele odprawiane są od poniedziałku do soboty o 6.30 i 18.00.

Wszystkim życzymy obfitości Bożych łask w nowym roku szkolnym i katechetycznym, oraz błogosławionego tygodnia.