Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy mieszkańcom roli Szewcy za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na ołtarz. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Kluski, którą podzieliśmy na 3 części.

Dziękujemy p. Halinie Ciężkowskiej, p. Elżbiecie i Sławomirowi Hucisko, rodzinie Korzeń i Filuciak za ofiarę na kościół.

Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na godz. 8.00 do naszej świątyni uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły, aby prosić Boga o błogosławieństwo na najbliższe 10 miesięcy.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni informuje, iż o godz. 7.30 będzie miał miejsce wyjazd autokarów z Więciórki i Bogdanówki. O godz. 7.45 zbiórka wszystkich uczniów na placu koło szkoły i wspólny przemarsz ze sztandarem do kościoła. O godz. 9.00 akademia na hali sportowej oraz zajęcia z wychowawcami. O godz. 11.00 odwóz uczniów do Więciórki i Bogdanówki.

Uczniowie Szkoły Muzycznej w Krzczonowie rozpoczną nowy rok szkolny o godz. 16.00.

W piątek przypada święto Narodzenia NMP, zwane też MB Siewnej. Na mszach św. poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu. W tym dniu przypada trzechsetna rocznica koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. W następną niedzielę, na prośbę metropolity krakowskiego na każdej mszy św. odnowimy uroczyście akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

Sobota – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

Doroczna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę 10 września. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową o 9.00, a uroczysta Msza św. o 11.00. W tym dniu zaczyna się także VII Tydzień Wychowania – „Maryja Wychowawczynią Pokoleń”.

Przypominamy, że porządek mszy św. w naszym kościele od poniedziałku do soboty: rano o godzinie 6.30, wieczorem o godzinie 18.00.

W zakrystii są do wglądu dwa albumy ze zdjęciami, które można oglądnąć i zamówić z odpustu parafialnego z udziałem ks. kard. Stanisława Dziwisza.

W dalszym ciągu do nabycia jest książka, pt. „Z potrzeby ludzkich serc” oraz kubek z wizerunkiem starego i nowego kościółka, pamiątka 35. lecia naszej parafii.

Ojciec św. Franciszek wspomina odwiedziny Jasnej Góry: „Przed obrazem Matki Bożej otrzymałem dar spojrzenia Matki”. Niech zaufanie Maryi pomaga nam w naszej codzienności.