Zmarła śp. Janina Kubowicz z roli Dziubras Dolny. Msza św. pogrzebowa będzie we wtorek o godzinie 11.00. Modlitwa różańcowa przy trumnie Zmarłej o godz. 10.30.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Brzegi za posprzątanie świątyni oraz za porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców pierwszej części roli Urbany, którą podzieliliśmy na 3 części.

Ofiarę na kościół złożyli: Ewelina i Paweł Kubowicz, Szczepan Majerek i Magdalena Ostapiuk przy okazji zapowiedzi oraz rodzice Marty Radwan przy okazji chrztu dziecka.

W ubiegłą niedzielę, w naszej parafii odbyła się kolejna edycja akcji „Wyślij pączka do Afryki”. W tym roku kluczowym projektem akcji była „Reanimacja Dziecięca”, prowadzona przez br. Macieja Jabłońskiego w szpitalu w Republice Środkowej Afryki. Wcześniej w tej placówce wiele dzieci umierało, ale dzięki wsparciu ludzi z otwartymi sercami, ratuje się setki małych istnień ludzkich rocznie. Po raz kolejny mieliśmy okazję posmakować smacznych pączków z Cukierni „Hanusiak”. Szczególne podziękowania dla Marty i Walentego Hanusiaków, właścicieli Cukierni „Hanusiak”, naszych fundatorów. Dziękujemy także wolontariuszom, którzy pomagali w dystrybucji 2000 sztuk pączków oraz wszystkim, którzy poprzez zakup pączka dołożyli swoją cegiełkę w tej pięknej i szlachetnej, dobrej intencji. Bóg zapłać.

W czwartek o 19.00 próba śpiewu Grupy Muzycznej, która przygotowuje oprawę wokalną Drogi Krzyżowej w piątki o 19.30. Zapraszamy śpiewające osoby niezależnie od wieku.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci oraz o godz. 19.30. Na to nabożeństwo zapraszamy młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

Organizatorzy „Drogi Krzyżową o Zmroku” zapraszają w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00 na tradycyjną Drogę Krzyżową. Zachęcamy, aby każdy uczestnik zabrał własny krzyż, oczywiście latarkę i ubrał się stosownie do panującej pogody.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Za pobożny udział można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

Za tydzień, w 2 drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą „Ad Gentes”, będziemy obchodzili dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy objąć modlitwą misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy i ryzyka utraty życia, wytrwale głoszą Chrystusa.

Prosimy Panie Katechetki wraz z dziećmi z Koła Misyjnego o przygotowanie liturgii mszy świętej. Oprócz pomocy modlitewnej misje potrzebują naszego wsparcia materialnego. Pomóżmy i my naszym misjonarzom. Po mszach świętych dobrowolna składka do puszek.

Od następnej niedzieli będziemy rozprowadzali baranki na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością” będziemy składać do skarbony jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafialnej wspólnocie.

Ogłoszenie, o które zostaliśmy poproszeni:
W najbliższy wtorek o godz. 18.00 w Kliszczackim Centrum Kultury w Tokarni odbędzie się zebranie mieszkańców Gminy dotyczące nowych dotacji na wymianę pieców, pozyskania środków przed montażem, dopłat do paneli oraz termomodernizacji budynku. Więcej informacji na afiszu w gablocie.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego pierwszego tygodnia Wielkiego Postu.