Dziękujemy mieszkańcom roli Kiełtyki za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. Dziękujemy nowożeńcom za dofinansowanie zakupu kwiatów, którymi zostały udekorowane ołtarze. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Durki, którą podzieliliśmy na 2. części.

Dziękujemy: rodzinie ks. Bolesława Zadory i p. Józefowi Wronie, naszym fundatorom dwóch tablic mosiężnych, którymi zostaną ozdobione drzwi do kaplicy bocznej.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Po każdej mszy św. dobrowolna kwesta do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dzisiaj przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, we wtorek, św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w środę, św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, wa piątek święto św. Łukasza, ewangelisty.

W dniu dzisiejszym w całym kościele odbywa się badanie praktyk niedzielnych. Dziękujemy członkom Rady Parafialnej oraz chętnym do pomocy Parafiankom za przeprowadzenie liczenia wiernych.

Miesiąc październik, to miesiąc w którym szczególnie modlimy się na różańcu. Różaniec, codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich, którym bliska jest Matka Boga i nasza Matka.

W następną niedzielę będziemy przeżywali w naszej parafii nawiedzenie obrazu i relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque, wielkiej apostołki Bożego Serca. 350 lat temu Jezus odkrył przed nią tajemnice swojego Serca i zapragnął w Kościele nowego nabożeństwa ku Jego czci.
Wprowadzenie i powitanie relikwii św. Małgorzaty Marii będzie miało miejsce w sobotę, przed nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00. Po mszy świętej spotkanie członków Arcybractwa z ks. Dyrektorem.
W niedzielę, ks. Krzysztof Zimończyk, sercanin, krajowy dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ przybliży nam historię nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego. Jednocześnie zachęci do wstępowanie do wspólnoty Straży Honorowej NSPJ, która prężnie działa również w naszej parafii.

Z tej okazji będzie można także nabyć książki, pamiątkowe obrazy oraz modlitewniki.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, Jubilatom oraz nowożeńcom składamy najlepsze życzenia. Wszystkim Gościom oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.