W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Kani. Polećmy zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Kostruchy za posprzątanie świątyni porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła na uroczystości odpustowe prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Po zakończeniu mszy św. odbędzie się obrzęd przyjęcia szkaplerza. Osoby, które wpisały się na listę chętnych do przyjęcia szkaplerza zapraszam po błogosławieństwie przed ołtarz.

Przed nami dnia 5 sierpnia, odpust parafialny.

1 sierpnia, wtorek
godz. 7.00 – msza św. dla seniorów. Zapraszamy do kościoła osoby starsze i samotne. Podczas mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
Spowiedź przed mszą od godz. 6.15.

We wtorek także odwiedzimy chorych w ich domach. Prosimy, aby po zakończonej mszy św. wpisać na listę chorych, których odwiedzać będziemy od godz. 8.30. Prosimy również o zadeklarowanie się dwóch kierowców (jednego z Tokarni i jednego z Więcierży). W przypadku braku zgłoszenia się kierowców, prosimy rodziny chorych o zapewnienie transportu kapłana z Najświętszym Sakramentem.

2 sierpnia, środa
godz. 16.30 – 18.00 – spowiedź święta
godz. 18.00 – msza św. dla małżeństw, rodzin z dziećmi oraz wszystkich, którzy pragną podziękować Matce Bożej Śnieżnej za wszystkie otrzymane od Boga łaski za Jej wstawiennictwem.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3 sierpnia, czwartek
godz. 6.15 – spowiedź święta
godz. 7.00 – msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Eucharystii, a po niej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, zwana Godziną Świętą.

4 sierpnia, piątek
godz. 6.15 – spowiedź święta
godz. 7.00 – msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
To dzień spowiedzi przed odpustem.
Spowiedź od godz. 15.00 do 18.00.
godz. 18.00 – msza św. za Zmarłych.

5 sierpnia, sobota
Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Śnieżnej.
Msze św. o godz. 7.00, 9.00, suma odpustowa o godz. 11.00. Uroczystościom odpustowym przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Na sumę zapraszamy Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia, poczty sztandarowe, Panie noszące feretrony i różańce, panów do figury MB Fatimskiej, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami, Kliszczaków w strojach regionalnych i nasze tokarskie rodziny.

W dniu odpustu msza św. popołudniowa wyjątkowo o godz. 15.00.

Odpustowa, parafialna uroczystość staje się także okazją do rodzinnego świętowania. Jeśli pogoda dopisze o godz. 16.00 rozpoczniemy 7. Charytatywny Parafialny Festyn Rodzinny.

Za tydzień, w sobotę, w dniu odpustu, od rana będziemy dystrybuować losy – „cegiełki” na loterię fantową w wysokości 15 złotych.

Nagrodą główną w loterii jest nowoczesny skuter elektryczny. Ponadto można wygrać:
– podstawowy kurs prawa jazdy kat. B – Piotr Rapacz;
– lot widokowy samolotem: Tatry, Pieniny & Zamek w Niedzicy dla 1 do 3 osób oraz lot widokowy samolotem nad Tatrami dla od 1 do 3 osób – Zofia i Kazimierza Kania;
– hulajnoga elektryczna Mi Electronic Scooter 3 – Janina i Jan Buda;
– hulajnoga elektryczna – Emilia i Bogdan Pajka;
– grill ogrodowy TEESA BBQ 3001 – Firma „GAMMA”;
– rower górski KANDS Battle – Jolanta i Stanisław Hobot;
– zestaw garnków ze stali TEFAL – Dorota i Jan Jędrocha
– wyciskarka wolnoobrotowa RAVEN – Zofia i Edward Zadora;
– odkurzacz akumulatorowy MAKITA pionowy 18V 30W – Natalia i Krzysztof Trybała
– skrzynka narzędziowa firmy PATROL RS 500 FLEX oraz bateria kuchenna FERRO – Stanisław Kaleta

W imieniu Komitety Organizacyjnego Festynu, pragnę podziękować kolejnym firmom, przedsiębiorcom, oraz osobom indywidualnym, którzy dołączyli do grona darczyńców i wsparli organizację tegorocznego Pikniku, a są nimi:
„Twój Dentysta”
Firma „FLORA” – Grzegorz Kozioł, Katarzyna Knapik, Tomasz Kozioł
Barbara i Rafał Hanusiak
Elżbieta i Andrzej Hanusiak
Grażyna i Tomasz Wietrzyk
Renata i Tadeusz Romaniak
Aneta i Wiesław Worwa
Ewa i Bogusław Kawończyk
Małgorzata i Zdzisław Majerek
Grzegorz Romaniak
Andrzej Romaniak
Monika i Julian Wróbel
„Zięba Transport” – Michał Zięba
Jerzy Makusek

Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z Tokarni i Więcierży, Arcybractwu Straży Honorowej NSPJ, Cukierni Hanusiak, Agnieszce Motyce, Dorocie Klusce, Beskidzkiej Sadybie oraz wszystkim osobom, które wyraziły chęć pomocy przy organizacji tego pikniku i które od kilku tygodni angażują się w konkretne prace nad powodzeniem tego przedsięwzięcia. Pamiętajmy, że „Razem możemy więcej”.

Na koniec chciałbym wyrazić swoją wdzięczność p. Teresie Syrek za pomoc przy zaprojektowaniu ogrodu parafialnego oraz Paniom: Janinie, Małgorzacie, Michalinie, Natalii, Stanisławie, Agacie, Monice, Janinie, Annie jak również Panom: Kazimierzowi i Stanisławowi, naszym Parafiankom i Parafianom, ale i nie tylko, za poświęcony czas oraz bezinteresownie wykonane prace w ogrodzie parafialnym.
Bóg zapłać.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli; słonecznych wakacji i dobrego odpoczynku.