W minionym tygodniu odprawiliśmy pogrzeby: śp. Mieczysława Polaniaka oraz śp. Piotra Chmielarczyka.

Wczoraj zmarł nagle śp. Ignacy Hanusiak, nasz wielki dobrodziej i filantrop, który naszą społeczność, zarówno gminną, jak i parafialną kochał, jak swoją własna rodzinę. Odznaczony w roku 2019 przez Metropolitę Krakowskiego złotym medalem Ojca Świętego Jana Pawła II za zasługi dla archidiecezji krakowskiej.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro, o godz. 14.00. O godz. 13.30 modlitwa różańcowa.

Polećmy Bogu i Jego Miłosierdziu dusze naszych Zmarłych Braci.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części Osiedla Górnego za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół od sprzątających. We środę msza św. w intencji mieszkańców i rodzin sprzątających kościół, a w piątek msza w intencji zmarłych z ich rodzin. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części Osiedla Górnego.

Dziękujemy Edwardowi Zadorze za ofiarę złożoną na kościół i za kolejne przekazane parafii medale i odznaczenia państwowe, jakie p. Edward złożył, jako wotum wdzięczności Matce Bożej Śnieżnej.

Dzisiaj, w 2. niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Niedzielą „Ad Gentes” obchodzimy dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Dobrowolne ofiary za baranki na stół wielkanocny zostaną przeznaczone w części właśnie dla misjonarzy, a w części na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Dziękujemy dzieciom z Koła Misyjnego za przygotowanie liturgii mszy świętej.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali, które odprawiamy w każdą niedzielę o godzinie 15.00. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Paweł Masłoń, wikariusz z Lubnia. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Po zakończeniu nabożeństwa msza św. popołudniowa.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością” będziemy składając do skarbony jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafialnej wspólnocie.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w której wiele artykułów może nam pomóc w pogłębieniu naszej wiary i dostarczeniu wiedzy o Kościele.

Dzisiaj, po każdej mszy św. rodzice i bliscy Laurki i Igusi będą rozdawać ulotki z informacją dotyczącą możliwości przekazania półtora procenta (1,5%) podatku na rzecz naszych chorych, małych Parafianek.

Pani Zofia Janicka, Sołtys Wsi Tokarnia uprzejmie informuje, że od 27 lutego do 15 marca br. będzie przyjmować podatki rolne w budynku OSP w Tokarni od godz. 8.00 do 10.00.

Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Tokarni ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2023/2024. Wnioski o przyjęcie dzieci można pobrać ze strony internetowej lub osobiście w przedszkolu do 15 marca br.

Świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionych owoców Wielkiego Postu.