Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Madonie za posprzątanie świątyni oraz udekorowanie ołtarza kwiatami. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Kusiki i Mizery.

Dzisiaj Dożynki Gminne. O godzinie 14.00 msza św. dożynkowa. Po Eucharystii przemarsz korowodów dożynkowych i przentacja wieńców.

15 sierpnia (wtorek) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii Dożynki Parafialne. Na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcenie wieńca dożynkowego. O przygotowanie wieńca uprzejmie prosimy mieszkańców roli Knapy. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00 i 15.30.

19 sierpnia, tj. w najbliższą sobotę zapraszamy o godzinie 11.00 wszystkie dzieci grające na instrumentach dętych na Warsztaty Muzyczne, które poprowadzi Natalia Jarząbek. Spotkanie odbędzie się w salce w domu parafialnym. Zapraszamy.

Dziękujemy pewnej rodzinie z Krzczonowa, p. Zofii Omylak, rodzinie Wnęk, rodzinie Wieszczyk z Myszkowa, rodzinie Omylak z Lipnicy Małej, Grażynie i Wiesławowi Filipek, anonimowej rodzinie z Tokarni za ofiary na ołtarz i ambonkę do naszej świątyni.

Dziękujemy p. Zofii i Janowi Janickim za podarowanie dziczyzny na stół odpustowy.

Dziękujemy za tak liczny udział w uroczystościach odpustowych i festynie parafialnym.

Jesteśmy wdzięczni tym osobom, które poświęcając swój czas bezinteresownie i ofiarnie pomagały przy organizacji festynu, a bez pomocy których niemożliwe byłoby jego zorganizowanie. Dziękujemy paniom, które rozprowadzały losy w ubiegłą niedzielę oraz w dniu odpustu i podczas pikniku. Osobom, które były zaangażowane w rozmaite posługi: całej ekipie od grilla, paniom od gofrów i frytek; „Przystani Tokarskiej”; cukierni „Hanusiak”. Bóg zapłać wszystkim i każdemu z osobna!

Dziękujemy za rytmy: naszej orkiestrze; scholi parafialnej „Śnieżnej Pani”; zespołom regionalnym: „Mali Kliszczacy, Młodzieżowemu Zespołowi „Kliszczacy”, „Kliszczakom”-seniorom, p. Bartłomiejowi Dyrczowi, oraz kapeli Trzoski.

Dziękujemy za smaki: Arcybractwu Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa; Stowarzyszeniu Tokarzanki, Kołom Gospodyń Wiejskich z Więcierży i Tokarni.

Serdeczne podziękowania dla stoiska rękodzieła które wystawił Ośrodek Wsparcia Społecznego.

Dziękujemy naszym darczyńcom: p. Józefowi Górce, właścicielowi Zakładu Uboju i Przetwórstwa Mięsnego „Wędzonka” z Myślenic; p. Janowi Burkatowi, właścicielowi Firmy Handlowo-Usługowej „Stara Cegielnia” z Myślenic; p. Józefowi Wróblowi, prezesowi Gminnej Spółdzieli „Samopomoc chłopska”, p. Zbigniewowi Banyśowi, prezesowi firmy „Ban-Food”, p. Janowi Hartabuzowi, właścicielowi piekarni „Dom chleba”.

Dziękujemy p. Teresie Figiel, p. Mirosławowi Plewa za wsparcie finansowe festynu. Bóg zapłać p. Annie Jabcoń za podarowanie 150 jajek na gofry, p. Grzegorzowi Słonina za wypożyczenie wozu regionalnego; oraz wszystkim sponsorom, darczyńcom i fundatorom nagród, których już wcześniej wymienialiśmy z imienia i nazwiska. Lista sponsorów i darczyńców na stronie internetowej parafii.

Dziękujemy p. Władysławowi Piaściakowi, Wójtowi Gminy Tokarnia, p. Zofii Janickiej, Sołtys wsi Tokarnia, p. Bartłomiejowi Dyrczowi, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, p. Stanisławowi Wróblowi, komendantowi OSP, p. Wojciechowi Pęckowi za okazaną pomoc.

Dziękujemy Służbie Maltańskiej, oddział Myślenice i naszym druhom strażakom za pomoc przy zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników festynu.

Dochód z festynu w sumie: 34.108.24 zł zostanie w całości przeznaczony na pokrycie kosztów związanych z projektem, wykonaniem, złoceniem i pracami snycerskimi naszego nowego ołtarza i ambonki.

Nagrody można odbierać dzisiaj po mszach świętych oraz jutro, w środę i piątek od godziny 18.00 do 19.00.

W dalszym ciągu do nabycia jest książka, pt. „Z potrzeby ludzkich serc”, która jest zarysem dziejów tokarskiej parafii oraz kubek z wizerunkiem starego i nowego kościółka, pamiątka 35. lecia naszej parafii.