Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

Trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte, jak w Niedzielę.

Dziękujemy paniom: Sylwii Ignacok-Mirowskiej, Zofii Korabik oraz p. Stanisławowi Nawarze za wykonanie Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.

Dziękujemy wszystkim za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Dziękujemy za tak liczny udział w obchodach Triduum Sacrum. Dziękujemy naszej orkiestrze OSP, która uświetniła wczorajszą uroczystość i procesję rezurekcyjną, dziękujemy pocztom sztandarowym: Ochotniczej Straży Pożarnej, Gimnazjum, Szkoły Podstawowej z Tokarni, Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ. Dziękujemy paniom i dziewczętom niosącym feretrony, figury i różaniec; panom niosącym chorągwie, Różom Różańcowym, Liturgicznej Służbie Ołtarza: ministrantom, lektorom, młodzieży, panu organiście, panu kościelnemu, pani Teresie i scholi „Śnieżnej Pani”, oraz p. Ewie Kaperskiej-Słysz i naszemu wspaniałemu chórowi za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem, a przede wszystkim naszym druhom strażakom za ich wartę przez całą piątkową noc i sobotni dzień przy Grobie Pana Jezusa.

Liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego jest przesunięty ze względu na Wielki Tydzień i oktawę Zmartwychwstania na 4 kwietnia. Zachęcamy o włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje do odebrania w zakrystii.

Dziękujemy pewnej osobie za złożoną ofiarę na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Dziękujemy mieszkańcom 3-ej części roli Gębki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość, oraz za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w uprzejmie prosimy mieszkańców 4-ej (ostatniej) części tej roli.

W tym wspaniałym dniu, w którym dzieją się rzeczy niebywałe, w którym Bóg pokazuje kolejny raz, że nie ma dla Niego rzeczy niemożliwych, życzymy Wam Drodzy Parafianie i Goście – całym sercem – wielkiej wiary w Jego miłosierdzie. Może warto spróbować popatrzeć na pusty grób nie tylko oczami, ale przede wszystkim sercem.

Niech wszystkich nas dotyka ten cud i płynąca z niego nadzieja!

Skoro Jezus żyje wśród nas, zaprośmy go w progi wszystkich naszych spraw, by nadał sens temu, co wydaje się beznadziejne, by pomógł rozwiązać, to co trudne, a w życiu prowadził nas właściwą drogą, abyśmy razem z nami mógł cieszyć się z dobrych rzeczy.

Życzymy Wam „wiary takiej, która widzi.”