Dzisiaj w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie konsekracja świątyni. Mszy św. o godz. 12.30 przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. Uroczystości transmitowane będą przez TVP 1.

Nasi pielgrzymi odbywający parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej zapewniają nas o swojej modlitwie w ziemskiej Ojczyźnie Jezusa.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Tarnów i Florki za posprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła, złożoną ofiarę oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Luberdy.

Dziękujemy Kliszczakom za dar materialny złożony z okazji koronacji przeznaczony dla parafii. Dziękujemy bp Kazimierzowi Górnemu oraz delegacji parafii św. App. Szymona i Judy Tadeusza w Łętowni za przekazane ornaty dla naszej parafii, jak również delegacji parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych z Palczy za piękną płaskorzeźbę Matki Bożej.

Dziękujemy Pani Marii Worwie za pomoc w przygotowaniu w dniu koronacji posiłku dla naszych Gości, oraz Paniom Annie Hanusiak, Krystynie Wacławczyk i Bernadecie Leśniak za wypranie i wyprasowanie alb kapłańskich.

Dziękujemy p. Zdzisławowi Bednarzowi za namalowanie pierwszej kopii obrazu Matki Bożej Śnieżnej w koronach, który przekazaliśmy w darze ks. kardynałowi.

Dziękujemy Państwu Katarzynie i Ignacemu Hanusiakom za sfinansowanie telebimu.

Dziękujemy Panu Jerzemu Hajdasowi i Panu Stanisławowi Filipkowi z Zakładu Energetycznego za wykonanie podłącza potrzebnego do przeprowadzenia transmisji radiowo-telewizyjnej.

Dziękujemy Dariuszowi Hanusiakowi za pomoc w odwiezieniu namiotu, ławek i transport słupa oświetleniowego. Państwu Marcie i Walentemu Hanusiakom za ciasto dla gości; Państwu Grażynie i Tomaszowi Wietrzykom za udostępnienie krzeseł dla koncelebransów; Państwu Zofii i Marianowi Surlasom za przyjęcie ekipy technicznej z Torunia na nocleg.

Dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wsparli renowację obrazu i przyczynili się do uroczystości koronacyjnej. Dzięki Wam wszystkim uroczystość była piękna. Bóg zapłać!

Oprócz napływających z całej Polski wyrazów uznania pod adresem całej wspólnoty, otrzymujemy także sygnały, że wokół naszego kościoła „kręcą się” nieznane osoby, które budzą nasz niepokój. Z tego względu podjęliśmy czynności mające na celu daleko idące zabezpieczenie świątyni i obrazu. Pamiętajmy, że troska o kult Matki Bożej i bezpieczeństwo obrazu to nasza wspólna sprawa. Dlatego w najbliższą niedzielę będziemy zbierać dobrowolne ofiary do puszek na pokrycie kosztów z tym związanych.

Przy okazji bardzo prosimy wszystkich o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na „dziwnie” zachowujące się osoby podczas nabożeństw w kościele oraz „obcych” obserwujących i zbytnio „zainteresowanych” naszym kościołem i jego otoczeniem. Wszelkie podejrzane sytuacje prosimy zgłaszać natychmiast Policji w Myślenicach.

Dziękujemy serdecznie Panu Janowi Pęckowi z Krzczonowa, oraz Panom Stanisławowi Nawarze z synami, Kazimierzowi Nawarze; Ryszardowi Ciężkowskiemu i Andrzejowi Pieronowi za pomoc przy zabezpieczeniu obrazu.

Dziękujemy Panu Janowi Klusce za pracę przy oświetleniu z tyłu kościoła od strony stawu.

Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność naszym dzielnym druhom-strażakom, którzy już od ubiegłego poniedziałku, w związku z zaistniałą sytuacją z własnej woli podjęli całonocne dyżury przy naszej świątyni. Bóg zapłać!

Dziękujemy Panu Dawidowi Sikorze za wyczyszczenie pieca centralnego ogrzewania, którym ogrzewamy kościół, przegląd i przygotowanie go na zimę.

Dziękujemy za ofiary na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” złożone w ubiegłą niedzielę do puszek z okazji XVI Dnia Papieskiego.

W ubiegły czwartek mieliśmy mały pożar w kaplicy na roli Wierdonki. Bardzo prosimy mieszkańców tej roli o zainstalowanie metalowych krat z kłódką w drzwiach wejściowych. W żadnym wypadku nie wolno używać zniczy bez szklanych kloszy wewnątrz kaplicy.

W piątek z racji 3. piątku miesiąca Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.15 różaniec, o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych. Na godz. 19.30 zapraszamy na nabożeństwo młodzież, a szczególnie tę, która przygotowuje się do Bierzmowania. Zaproście proszę swoich rodziców, chrzestnych i świadków. Jak zwykle o godz. 21 Apel Jasnogórski i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.

W najbliższą sobotę będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Przed nami listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. W następną niedzielę zostaną wystawione specjalne kartki na wypominki. Przez cały następny tydzień, do końca października będzie można składać wypominki w kancelarii od godziny 16.00 do 17.00, oraz pół godziny po mszy św. rannej i wieczornej.

Pamiętajmy, iż naszym obowiązkiem jest modlitwa za zmarłych, którzy potrzebują naszej miłości wyrażonej w modlitwie. Potrzebują tej odrobiny światła, by trafić do domu Ojca. „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”.

Ksiądz Krzysztof otrzymał nagrodę dyrektora Gimnazjum za prowadzenie zajęć pozalekcyjnych, prowadzenie koła teatralnego, warsztatów teatralnych, organizację wycieczek, kolonii i obozów dla uczniów oraz promowanie szkoły na zewnątrz. Cieszymy się i gratulujemy, życząc ks. Krzysztofowi kolejnych nagród.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni. Nie zmieniamy jednak godziny mszy św. wieczornej. Na prośbę wielu parafian msza św. będzie w naszym kościele o godz. 18.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

Za tydzień w tygodniku „Niedziela” znajdziemy obszerny artykuł o koronacji obrazu.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Pani Tokarskiej, naszej Królowej i dobrego tygodnia.