Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Gębki za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Na renowację ołtarza ofiarę złożyła Maria Cudak. Bóg zapłać! Dzisiaj z racji 3 niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim hojnym Parafianom dziękujemy za stałą troskę o piękno naszej świątyni.

Dziś, po zakończonej mszy świętej o godzinie 13.00 wystawimy Najświętszy Sakrament. W trakcie adoracji do godziny 15.00 będziemy przepraszać Boga za grzechy bluźnierstwa i świętokradztwa, których dokonano w Polsce w miejscach świętych w ostatnim czasie.

Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata i zarazem ostatnia niedziela przed Adwentem. Po mszy św. o godz: 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
Środa – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
Piątek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
Sobota – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. W sobotę oprócz mszy św. o godz. 18:00 będzie jeszcze dodatkowa msza święta o godz. 16:30.

Przypominamy, że do 30 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą. Odpust ten można ofiarować codziennie za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” 3850 zł i 5 funtów. Dziękujemy za okazane wsparcie.

Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

Pamiętajmy w modlitwie o chorych w naszej parafii, zwłaszcza o tych, którzy zakazili się koronawirusem, a także o tych, którzy chronią nas wszystkich przed epidemią. Módlmy się, aby ten trudny czas którego doświadczamy nie osłabił naszej wiary.

We wtorek odbył się pogrzeb + Ludwika Hobota. Polećmy duszę Zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…

Solenizantki, solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej Śnieżnej. Wszystkim życzymy łaski zdrowia, sił duchowych i fizycznych, a także umocnienia wiary i nadziei. Błogosławionej niedzieli.